Pomysły na wycieczki jednodniowe w okolicach Łodzi

Jeśli tu trafiliście, to pewnie szukacie inspiracji wyjazdowych. Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na wycieczkę jednodniową w Łódzkiem. Postaramy się podpowiedzieć Wam kilka pomysłów na wycieczki jednodniowe w okolicy Łodzi oraz miejsc, w których byliśmy i uważamy, że warto tam pojechać. Zatem bez długich wstępów, przechodzimy do rzeczy. Korzystajcie i obserwujcie, wpis będzie na bieżąco aktualizowany o kolejne lokalizacje.

Wszystkie linki są klikalne i przeniosą Was do dużo dokładniejszych opisów wycieczek.

W stronę Sulejowa 

Ruiny zamków, piękny i bardzo fotogeniczny klasztor oraz adrenalina nad Pilicą. Wszystko to można mieć podczas jednego dnia i wycieczki opisanej poniżej.

Czy można coś ciekawego zobaczyć w środku pola?

A jeśli będzie Wam jeszcze mało atrakcji, zobaczcie Królewskie Źródła w Żerominie i na koniec odpocznijcie nad wodą w Tuszynie.

Park na Zdrowiu pełen tajemnic i niespodzianek

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest Park Piłsudskiego w Łodzi? Podpowiem Wam – to właśnie ten park w Łodzi koło ZOO, potocznie zwany Parkiem na Zdrowiu. I ma wiele do zaoferowania.

Co skrywa Las Łagiewnicki?

O Łagiewnikach w Łodzi słyszał chyba każdy jej mieszkaniec. Każdy też pewnie był choć raz. Ale czy jesteście pewnie, że dobrze je znacie?

Okolice Brzezin i Koluszek

Między Łodzią a Rawą Mazowiecką, przy „starej” trasie na Warszawę (tą, którą się jeździło przed erą autostrady A2), znajduje się mała miejscowość: Rogów. Ale to nie jest jedyne ciekawe miejsce w tym rejonie.

Okolice Łęczycy 

Można tam zobaczyć na przykład ruiny późnogotyckiego zamku rycerskiego w Besiekierach, archikolegiatę w Tumie czy Zamek Królewski w Łęczycy. Co więcej? Klikajcie w link poniżej.

Wioska indiańska Tatanka

Idealne dopełnienie wycieczki w okolice Łęczycy. Ludzie z pasją, którzy tworzą to miejsce, pokażą Wam prawdziwy świat Indian. Zobaczycie tipi, repliki strojów czy przedmiotów codziennej użyteczności. Możecie również skorzystać z noclegu na miejscu, co będzie niesamowitym doświadczeniem.

Malinka w Zgierzu. Fantastyczne miejsce dla całych rodzin w łódzkim

Zgierska Malinka przeobraziła ostatnio się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. To jedno z naszych ulubionych miejsc na mapie łódzkiego, często można nas tam spotkać. Dlaczego?

Okolice Jeziorska

Na pograniczu województw łódzkiego i wielkopolskiego spędzicie dzień nad wodą. Zobaczycie tamę na Jeziorsku, kościół prawie w wodzie i nowoczesne mariny. A na deser będą polskie Malediwy. Brzmi dobrze?

Czy warto objechać Jeziorsko?

Okolic tamy było nam mało. Postawiliśmy zatem objechać Jeziorsko dookoła i poznać więcej jego tajemnic.

Alpaki i zapach rozgrzanej wełny

Będąc w okolicach tamy na Jeziorsku, zajrzyjcie też do cudownych alpak. Pójdźcie z nimi na spacer i poprzytulajcie się. Pamiętajcie jednak, żeby najpierw na takie spotkanie się umówić.

Folkowe przystanki – murale jakich nie znaliście

Łódzkie zaskakuje. Wycieczkę szlakiem folkowych przystanków można zaplanować w gorszą pogodę. Do każdego z nich można podjechać bardzo blisko. A warto zobaczyć, bo to są prawdziwe perełki. Dzieła sztuki.

Uniejów to nie tylko termy

Wszyscy znają termy w Uniejowie. To najbardziej rozpoznawalna atrakcja miasta. A wiecie, że obok jest fantastyczna ścieżka edukacyjna w lesie, z której jest piękny widok na żerowisko bobrów? Byliście na dziedzińcu zamku albo w Zagrodzie Młynarskiej?

Dopieszczamy zmysły w Poddębicach

Ogród Zmysłów w Poddębicach to piękny park, gdzie wzrok, słuch, węch czy dotyk będą mogły się wykazać. Piękny o każdej porze roku. W letnie wieczory dodatkowo z podświetlonymi fontannami.

ZOO Safari Borysew

Prywatne ZOO, gdzie zobaczycie unikatowe zwierzęta i spędzicie miły, rodzinny czas na świeżym powietrzu.

Tomaszowska Okrąglica

Mówi Wam coś to określenie? Nam mówiło niewiele, dopóki nie pojechaliśmy na miejsce. Trzy świetne pomysły na spędzenie cudownego dnia. I blisko tama na Zalewie Sulejowskim.

Tomaszów Mazowiecki. Przystań, park na Błoniach i inne ciekawe miejsca

Tomaszów Mazowiecki wydaje się być niepozornym turystycznie miastem. Ale uwierzcie, tylko na pierwszy rzut oka. Bo jak trochę głębiej poszukać, okazuje się że to jedno z najciekawszych miast województwa łódzkiego.

Zalew Sulejowski i jego liczne atrakcje

Znacie Zalew Sulejowski? Pewnie kojarzycie Tomaszów Mazowiecki, Spałę czy Sulejów. Tym razem zapraszamy Was na wycieczkę dookoła Zalewu Sulejowskiego. Blisko wody, przyrody i natury. Do lasu i na plażę. Przekonacie się, że atrakcji nie zabraknie. Wręcz mogżemy zapewnić, że nie dacie rady w jeden dzień zobaczyć wszystkiego.

Okolice Spały

Odwiedzenie spożywczaka w synagodze czy ślub na zamku są tam jak najbardziej możliwe. Oprócz tego do eksploracji powojenne bunkry i kilometry pięknych leśnych ścieżek.

Bełchatów. Giganty Mocy, punkty widokowe kopalni i wiele więcej

Kiedy myślicie o wycieczce w stronę Bełchatowa, jakie miejsce przychodzi Wam na myśl najpierw? Bo mnie kopalnia. I właśnie ona zapewnia pracę, ale i wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. A po drodze koniecznie zboczcie w las! Czemu? Odpowiedź znajdziecie w linku poniżej!

Pabianice i okolice – miejsca nieoczywiste

Niesamowite jest to, jak bardzo w Łodzi i jej najbliższej okolicy stawia się na rewitalizację dawnych fabryk włókienniczych, z ruin powstają miejsca służące na nowo pracy, rekreacji, wypoczynkowi. Po prostu ludziom. A to tylko wycinek ciekawych miejsc w okolicach Pabianic. Znacie je wszystkie?

Okolice Łowicza

Jeden z najpiękniejszych plenerów fotograficznych. Kolorowo, parkowo, po prostu ślicznie. Skansen w Maurzycach, pałac w Nieborowie czy ogrody w Arkadii to miejsca, które koniecznie należy odwiedzić. A latem moc atrakcji zapewni zalew Mrożyczka w Głownie z fantastycznym placem zabaw i nowoczesnym wake parkiem. 

Na północ od Łodzi. Zamek w Sobocie i Oporowie, Pałac w Walewicach i geometryczny środek Polski

Na północ od Łodzi – czy jest tam coś ciekawego? Szukając miejsc wartych odwiedzenia na północ od Łodzi, odbyliśmy interesującą wycieczkę głównie śladem zamków i pałaców. Jesteśmy przekonani, że tak jak o Oporowie pewnie słyszeliście, tak Sobota i Walewice dla wielu z Was będą niespodzianką. Dla nas były! 

Stara Wieś – odpoczynek w centralnej Polsce

To miejsce udowadnia, że nie trzeba jechać daleko, by odpocząć i zresetować głowę. Miejsce, gdzie oprócz rzeki Warty zawraca też internet. To pozwala prawdziwie się zrelaksować.

Piotrkowska, poczuj się turystą w swoim mieście

Próbowaliście kiedyś spojrzeć oczami turysty na Piotrkowską? My już tak, zajrzeliśmy nawet do informacji turystycznej i odkryliśmy tam pewien skarb. Jaki? Poczytajcie.

Zimno i pada. Jakieś pomysły?

No pewnie. Jedne bardziej oczywiste, inne mniej. 

Księży Młyn, czyli rzecz o fabrykanckiej historii Łodzi

Łódź włókiennictwem stała. Mnóstwo miejsc w mieście o tej historii przypomina. Zapraszamy na spacer do miasta w mieście. W czasach świetności było tam wszystko, co potrzebne do życia.

Zamki województwa łódzkiego

Łódzkie można zaplanować też pod innym kątem. Jeśli jesteście miłośnikami zamków, to podążanie tym szlakiem na pewno będzie dla Was ciekawe.

Skanseny kolejowe w województwie łódzkim. Skansen Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach, Parowozownia Skierniewice i Kolej Rogowska

Nie musicie być fascynatami kolei, żeby te miejsca Was zaciekawiły. Szczególnie, jeśli szukacie atrakcji dla całych rodzin. Są one różne, a jednocześnie związane ze sobą wspólną tematyką kolejową. Warto poznać je wszystkie, a wycieczki połączyć ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w okolicy.

Zostańcie z nami też na FB i Instagramie, bo tam najszybciej publikujemy informacje o naszych mikrowyprawach. W przygotowaniu jest jeszcze przynajmniej 10 pomysłów, także warto być na bieżąco, żeby ich nie przegapić. To co? Widzimy się przy okazji kolejnych wpisów 🙂

49 komentarzy Dodaj swój
  1. Aż wstyd się przyznać, ale w Łodzi byłam tylko raz w życiu, dobre 10 lat temu. Ciekawa jestem jak Łódź się zmieniła na przestrzeni tych kilku lat. Muszę tam w końcu zawitać 🙂

  2. Świetne zestawienie, ja na wiosnę miałam tyle planów wziązanych z Łodzią, niestety z kilku powodów muszą one zaczekać. Kilka miejsc mam na liście. W kilku byliśmy. Jak wiesz też kochamy zwiedzać i odkrywac nowe zakątki.

  3. Takie wycieczki bardzo lubię – w okolice miejsca, gdzie się mieszka. Sama robię różne wypady i odkrywam niezwykłe rzeczy tam, gdzie większości nie chce się pojechać, bo trzeba skręcić z głównej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.