O nas

fot. Marta Zając-Krysiak

Cześć!

Kopanina.pl jest naszym blogiem o podróży przez życie rodziny, która nie może usiedzieć na miejscu. Inspiracje, porady, pomysły na wycieczki – to wszystko tu znajdziesz.

Duża część naszego życia to podróże. Kochamy Polskę, poznaliśmy ją już całkiem nieźle, a ciągle mamy jej niedosyt. Zwiedzanie w stylu city break podoba nam się tak samo, jak odpoczynek w spokojnym miejscu „na końcu świata”. Nie zamykamy się na różne opcje, ale raczej wybieramy noclegi w komfortowych dla nas miejscach. Nie podróżujemy jak najtaniej, budżetowo. Lubimy wyspać się w wygodnym i ładnym miejscu, lubimy rano napić się kawy na tarasie. Ponieważ zwiedzamy zazwyczaj dużo i intensywnie, miejsce odpoczynku jest dla nas niezmiernie istotne. Również biorąc pod uwagę obecność małego człowieka, możliwość spędzenia wieczoru w miłych okoliczność miejsca noclegowego jest dla nas istotna. Najczęściej są miejsca podobne do tego:

Bardzo lubimy też pokazywać Wam atrakcje w Polsce, które warte są bliższego poznania. Poniżej jedna z nich:

Robimy też relacje z naszych wyjazdów, tych bliższych i tych dalszych. Pokazujemy miejsca, które szczególnie zapadły nam w dusze. Jednym z nich stała się cudowna letnia Austria, Hollersbach i GrossGlockner Hochalpenstasse:

Mieszkamy w Łodzi i czujemy, że to nasze miasto. Bardzo chcemy się tym z Wami dzielić i pokazać, jak bardzo Łódź się zmienia i pięknieje. Obalić stereotyp brudnego i szarego miasta. Tak samo, jak pokazać, że całe województwo łódzkie niesłusznie jest turystycznie pomijane. Znajdziecie u nas obszerne przewodniki, pozwalające zaplanować ciekawe wycieczki. 

Jeśli szukacie pomysłu na wycieczki jednodniowe w okolicach Łodzi, zacznijcie od tego tekstu. Wewnątrz macie linki do obszerniejszych artykułów o konkretnych miejscach:

Jeśli chcecie zwiedzać łódzkie szlakiem zamków i pałaców, zajrzyjcie do tego zestawienia. Tam zobaczycie, jak zaplanować takie wycieczki i co zobaczyć w konkretnej okolicy:

Inspiracją do pisania wielu tekstów i takiego właśnie podróżowania jest nasz pięcioletni synek. Pokazywanie mu świata, to obecnie najlepsza rozrywka. A on chce więcej i więcej 🙂 Jednym z projektów bardziej angażujących, ale i sprawiających mnóstwo frajdy, było poszukiwanie najlepszych placów zabaw w Łodzi i jej najbliższej okolicy. Materiału było tak dużo, że powstały aż 3 części. Zacznijcie od pierwszej i koniecznie zobaczcie pozostałe, ponieważ tworzą one całość, a nie ranking od najlepszego do najgorszego. W każdej z nich znajdziecie dziecięce perełki:

A co robimy poza blogiem? 

Piotrek to wielki pasjonat piłki nożnej, większość jego życia kręci się dookoła futbolu. Ostatnio mnóstwo sił angażuje w nowy projekt pilkarski.biz – różne odsłony piłkarskiego biznesu w Polsce i na świecie. A żeby piłki w życiu było jeszcze więcej, to w ramach sportsprestige.pl reprezentuje, doradza i pomaga piłkarzom. 

Roksana dzięki blogowaniu pokochała robić zdjęcia. Liczne szkolenia, próby i nauka technik fotografii i obróbki dają coraz lepsze efekty. Kto wie, dokąd ją to zaprowadzi? A zawodowo? Pracuje jako specjalista w korpo 😉 W branży zupełnie nie związanej z podróżami. 

Nie ma u nas nudy, choć czasem za nią nawet tęsknimy. Oboje w Piotrkiem piszemy dla Was z przyjemnością. Nie jest to nasze podstawowe źródło utrzymania, dlatego to, co polecamy, zawsze robimy z przekonaniem i z własnego wyboru. Możecie być pewni, że albo sami z tego korzystamy, albo w przyszłości planujemy to zrobić.

PS Na koniec zobaczcie koniecznie najważniejsze wpisy na blogu! 

Solidna i specjalistyczna porcja wiedzy o tym, jak postępować w przypadku zagubienia dziecka

Podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy

Różnice w udzielaniu pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym

Jeśli tylko chcesz pogadać, o coś zapytać albo czymś się z nami podzielić, pisz śmiało!

roksana@kopanina.pl

piotr@kopanina.pl