Pomysły na wycieczki jednodniowe w okolicach Łodzi

Jeśli tu trafiliście, pewnie szukacie inspiracji wyjazdowych. Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na wycieczkę jednodniową w Łódzkiem. Postaramy się podpowiedzieć kilka pomysłów, miejsc, w których byliśmy i uważamy, że warto tam pojechać. Tak że bez długich wstępów, przechodzimy do rzeczy. Korzystajcie i obserwujcie, wpis będzie na bieżąco aktualizowany o kolejne lokalizacje.

Wszystkie linki są klikalne i przeniosą Was do dużo dokładniejszych opisów wycieczek.

W stronę Sulejowa 

Ruiny zamków, piękny i bardzo fotogeniczny klasztor oraz adrenalina nad Pilicą. Wszystko to można mieć podczas jednego dnia i wycieczki opisanej poniżej.

Czy można coś ciekawego zobaczyć w środku pola?

A jeśli będzie Wam jeszcze mało atrakcji, zobaczcie Królewskie Źródła w Żerominie i na koniec odpocznijcie nad wodą w Tuszynie.

Park na Zdrowiu pełen tajemnic i niespodzianek

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest Park Piłsudskiego w Łodzi? Podpowiem Wam – to właśnie ten park w Łodzi koło ZOO, potocznie zwany Parkiem na Zdrowiu. I ma wiele do zaoferowania.

Co skrywa Las Łagiewnicki?

O Łagiewnikach w Łodzi słyszał chyba każdy jej mieszkaniec. Każdy też pewnie był choć raz. Ale czy jesteście pewnie, że dobrze je znacie?

Okolice Brzezin i Koluszek

Między Łodzią a Rawą Mazowiecką, przy „starej” trasie na Warszawę (tą, którą się jeździło przed erą autostrady A2), znajduje się mała miejscowość: Rogów. Ale to nie jest jedyne ciekawe miejsce w tym rejonie.

Okolice Łęczycy 

Można tam zobaczyć na przykład ruiny późnogotyckiego zamku rycerskiego w Besiekierach, archikolegiatę w Tumie czy Zamek Królewski w Łęczycy. Co więcej? Klikajcie w link poniżej.

Wioska indiańska Tatanka

Idealne dopełnienie wycieczki w okolice Łęczycy. Ludzie z pasją, którzy tworzą to miejsce, pokażą Wam prawdziwy świat Indian. Zobaczycie tipi, repliki strojów czy przedmiotów codziennej użyteczności. Możecie również skorzystać z noclegu na miejscu, co będzie niesamowitym doświadczeniem.

Okolice Jeziorska

Na pograniczu województw łódzkiego i wielkopolskiego spędzicie dzień nad wodą. Zobaczycie tamę na Jeziorsku, kościół prawie w wodzie i nowoczesne mariny. A na deser będą polskie Malediwy. Brzmi dobrze?

Czy warto objechać Jeziorsko?

Okolic tamy było nam mało. Postawiliśmy zatem objechać Jeziorsko dookoła i poznać więcej jego tajemnic.

Alpaki i zapach rozgrzanej wełny

Będąc w okolicach tamy na Jeziorsku, zajrzyjcie też do cudownych alpak. Pójdźcie z nimi na spacer i poprzytulajcie się. Pamiętajcie jednak, żeby najpierw na takie spotkanie się umówić.

Uniejów to nie tylko termy

Wszyscy znają termy w Uniejowie. To najbardziej rozpoznawalna atrakcja miasta. A wiecie, że obok jest fantastyczna ścieżka edukacyjna w lesie, z której jest piękny widok na żerowisko bobrów? Byliście na dziedzińcu zamku albo w Zagrodzie Młynarskiej?

Dopieszczamy zmysły w Poddębicach

Ogród Zmysłów w Poddębicach to piękny park, gdzie wzrok, słuch, węch czy dotyk będą mogły się wykazać. Piękny o każdej porze roku. W letnie wieczory dodatkowo z podświetlonymi fontannami.

ZOO Safari Borysew

Prywatne ZOO, gdzie zobaczycie unikatowe zwierzęta i spędzicie miły, rodzinny czas na świeżym powietrzu.

Tomaszowska Okrąglica

Mówi Wam coś to określenie? Nam mówiło niewiele, dopóki nie pojechaliśmy na miejsce. Trzy świetne pomysły na spędzenie cudownego dnia. I blisko tama na Zalewie Sulejowskim.

Okolice Spały

Odwiedzenie spożywczaka w synagodze czy ślub na zamku są tam jak najbardziej możliwe. Oprócz tego do eksploracji powojenne bunkry i kilometry pięknych leśnych ścieżek.

Bełchatów. Giganty Mocy, punkty widokowe kopalni i wiele więcej

Kiedy myślicie o wycieczce w stronę Bełchatowa, jakie miejsce przychodzi Wam na myśl najpierw? Bo mnie kopalnia. I właśnie ona zapewnia pracę, ale i wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. A po drodze koniecznie zboczcie w las! Czemu? Odpowiedź znajdziecie w linku poniżej!

Pabianice i okolice – miejsca nieoczywiste

Niesamowite jest to, jak bardzo w Łodzi i jej najbliższej okolicy stawia się na rewitalizację dawnych fabryk włókienniczych, z ruin powstają miejsca służące na nowo pracy, rekreacji, wypoczynkowi. Po prostu ludziom. A to tylko wycinek ciekawych miejsc w okolicach Pabianic. Znacie je wszystkie?

Okolice Łowicza

Jeden z najpiękniejszych plenerów fotograficznych. Kolorowo, parkowo, po prostu ślicznie. Skansen w Maurzycach, pałac w Nieborowie czy ogrody w Arkadii to miejsca, które koniecznie należy odwiedzić. A latem moc atrakcji zapewni zalew Mrożyczka w Głownie z fantastycznym placem zabaw i nowoczesnym wake parkiem. 

Na północ od Łodzi. Zamek w Sobocie i Oporowie, Pałac w Walewicach i geometryczny środek Polski

Na północ od Łodzi – czy jest tam coś ciekawego? Szukając miejsc wartych odwiedzenia na północ od Łodzi, odbyliśmy interesującą wycieczkę głównie śladem zamków i pałaców. Jesteśmy przekonani, że tak jak o Oporowie pewnie słyszeliście, tak Sobota i Walewice dla wielu z Was będą niespodzianką. Dla nas były! 

Piotrkowska, poczuj się turystą w swoim mieście

Próbowaliście kiedyś spojrzeć oczami turysty na Piotrkowską? My już tak, zajrzeliśmy nawet do informacji turystycznej i odkryliśmy tam pewien skarb. Jaki? Poczytajcie.

Zimno i pada. Jakieś pomysły?

No pewnie. Jedne bardziej oczywiste, inne mniej. 

Księży Młyn, czyli rzecz o fabrykanckiej historii Łodzi

Łódź włókiennictwem stała. Mnóstwo miejsc w mieście o tej historii przypomina. Zapraszamy na spacer do miasta w mieście. W czasach świetności było tam wszystko, co potrzebne do życia.

Zostańcie z nami też na FB i Instagramie, bo tam najszybciej publikujemy informacje o naszych mikrowyprawach. W przygotowaniu jest jeszcze przynajmniej 10 pomysłów, także warto być na bieżąco, żeby ich nie przegapić. To co? Widzimy się przy okazji kolejnych wpisów 🙂

38 komentarzy Dodaj swoje
  1. Aż wstyd się przyznać, ale w Łodzi byłam tylko raz w życiu, dobre 10 lat temu. Ciekawa jestem jak Łódź się zmieniła na przestrzeni tych kilku lat. Muszę tam w końcu zawitać 🙂

  2. Świetne zestawienie, ja na wiosnę miałam tyle planów wziązanych z Łodzią, niestety z kilku powodów muszą one zaczekać. Kilka miejsc mam na liście. W kilku byliśmy. Jak wiesz też kochamy zwiedzać i odkrywac nowe zakątki.

  3. Takie wycieczki bardzo lubię – w okolice miejsca, gdzie się mieszka. Sama robię różne wypady i odkrywam niezwykłe rzeczy tam, gdzie większości nie chce się pojechać, bo trzeba skręcić z głównej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.