Blogowe podsumowanie 2021. Nowa normalność

Za nami kolejny rok. Miał być już bardziej „zwykły” i „normalny”. Mamy jednak takie poczucie, że pojęcie „normalności” oznacza już zupełnie coś innego niż dwa lata temu. Teraz to ostrożność, dbanie o siebie i innych, płyn do dezynfekcji dłoni i maseczki jako niezbędnik każdego wyjścia z domu. I szczepienia. Mniej więcej w połowie roku media społecznościowe zalały posty w tym temacie. Jedni się szczepili, inni wprost przeciwnie. I to była kolejna rzecz, która dobitnie pokazała jak bardzo jako społeczeństwo jesteśmy podzieleni. Niestety…

W tej nowej normalności wszyscy staraliśmy się jakoś odnaleźć. Nadal podróże wyglądały inaczej, niż byśmy chcieli. Nadal wielu planów nie udało się zrealizować. Jak zatem blogowo i podróżniczo wyglądał rok 2021?

Kilka sukcesów

W 2021 roku naszą stronę odwiedziło trzykrotnie więcej osób niż rok wcześniej. To tym bardziej wielki sukces, że obecnie większość odwiedzających trafia do nas z Google (czyli po wpisaniu jakiegoś hasła w wyszukiwarkę).

Instagram wreszcie zaczyna wyglądać tak, jak powinien. To też przełożyło się na trzykrotny wzrost obserwujących w tym roku. Na Facebooku również coraz więcej osób do nas zagląda, to tutaj posty mają zdecydowanie większe zasięgi niż na IG.

Najważniejszy jednak dla nas kanał to własna strona www.kopanina.pl. Tutaj jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że coś złego się zadzieje. Choć nie jest to niemożliwe (jak na przykład pożar serwerowni, który miał miejsce w 2021 roku). Zaskoczeniem na plus jest duża liczba osób, która przychodzi na grupę o zajęciach dla dzieci w Łodzi. 

Czy coś się nie udało?

Brakuje nam trochę czasu na regularność. Ponieważ blog jest pasją, a nie źródłem utrzymania, czasem musimy odpuścić i wybrać to, co jest pilniejsze. Dlatego nie udało nam się publikować nowego tekstu w każdym tygodniu. Materiału mamy za to tyle, że do następnych wakacji byłoby co dla Was pisać. Chcieliśmy też bliżej współpracować z organizacjami turystycznymi czy miastami. Znowu zabrakło czasu. Temat odłożyliśmy na 2022 rok.

Gdzie byliśmy w 2021?

W przeciwieństwie do 2020 pojechaliśmy poza granice naszego kraju. Był zatem kolejny #kopaninaONtour. Ponownie były to Czechy i Austria. Bardzo polecamy ten właśnie kierunek na wakacje. Letnia Austria to raj dla rodzin z dziećmi. Sporo podróży odbyliśmy też po Polsce i po naszym województwie.

Podróże po województwie łódzkim:

Odbyliśmy niezliczoną ilość podróży po naszym województwie. Na Instagramie i FB pokazywaliśmy Wam na bieżąco w relacjach najciekawsze miejsca. Jeśli jeszcze Was tam nie ma, to zapraszamy. Na blogu napisaliśmy o kilku mało znanych zamkach na północ od Łodzi, cudownych Folkowych Przystankach, hotelu pośrodku lasu, gdzie zawraca nawet Internet i można doskonale się zresetować.

Pojawiły się też przekrojowe materiały o zamkach województwa łódzkiego i najciekawszych miejscach nad Zalewem Sulejowskim czy najciekawszych lasach w łódzkim. Zabraliśmy Was do Tomaszowa Mazowieckiego jakiego nie znacie, do całkowicie nowych Dobronianki pod Pabianicami i Malinki w Zgierzu. Na wszyskich miłośników kolei czeka tekst o skansenach kolejowych naszego województwa. Na sam koniec przed Świętami byliśmy też w Parku Miliona Świateł. 

Ciekawe miejsca w Polsce:

Poznaliśmy Polski Spisz i zrobiliśmy o nim kompleksowy materiał na bloga. Dwukrotnie byliśmy w Bieszczadach (śnieżną zimą i pięknym wczesnym latem), zawitaliśmy do Wrocławia żeby poszukać najlepszych placów zabaw oraz zrecenzować nowe Kolejkowo (a głównie to pójść na Ultrace 😉 ), a Nowy Rok witaliśmy nad Bałtykiem, bo bardzo już za naszym morzem tęskniliśmy. 

Najchętniej czytane teksty 2021

Co zatem najchętniej czytaliście u nas w tym roku? Lider pozostał na swoim miejscu. Zestawienie pomysłów na jednodniowe wycieczki w łódzkiem nadal czytacie najczęściej. Jest to tekst przekrojowy, który odsyła do bardziej szczegółowych materiałów o danym miejscu. Pozostałe 4 wpisy również dotyczą łódzkiego i są to właśnie te dokładne opisy danego obszaru. Lubicie łódzkie, to widać 🙂 

  1. Pomysły na wycieczki jednodniowe w okolicach Łodzi.
  2. Jeziorsko i okolice – co warto zobaczyć? Plus Lazurowe Jezioro.
  3. Zalew Sulejowski – plaże, atrakcje, nieoczywiste miejsca.
  4. Folkowe przystanki – murale jakich nie znaliście.
  5. Zamki województwa łódzkiego + pomysły co zwiedzić w ich okolicy.

Najpiękniejsze miejsca i wspomnienia podróżnicze 2021

Nie będzie chronologicznie ani od najlepszego do najgorszego. Trudno było nam wybrać tylko 5, stanęło ostatecznie na 7. Kolejność przypadkowa, miejsca absolutnie godne polecenia.

1. Przełęcz nad Łapszanką na Polskim Spiszu. Taaaaaki widok na Tatry, że szczęka opada.

2. Austriackie wąwozy. To, co tam natura zrobiła, przechodzi ludzkie pojęcie. A jak doskonale człowiek potrafi to zaadaptować do celów turystycznych, też jest niesamowite. Są piękne, spektakularne, w większości darmowe. WOW!

3. Tama Mooserboden pod Kaprun. Jak tylko będziecie w okolicy, koniecznie zostawcie sobie cały jeden dzień na to miejsca. Warto. Tekst na blogu niebawem.

4. Austriackie górskie alpejskie drogi. Każdy, kto kocha jazdę samochodem i piękne widoki, ten wie że warto.

5. Wieża widokowa na Jeleniowatym w Bieszczadach. Tej wyprawy zimą w śniegu z dzieckiem nigdy nie zapomnimy. Było super, a widoki z wieży są obłędne. 

6. Folkowe przystanki w łódzkiem. Atrakcja, jakich nie spotkacie na każdym kroku. Śródpolna galeria dająca nowe życie starym wiejskim przystankom autobusowym. 

7. Swarovski Kristallwelten w austriackim Tyrolu. Bardzo żałujemy, że byliśmy tam tylko pół dnia. Powinniśmy być cały. Niech to wystarczy za rekomendację.

Po co nam w ogóle ten blog?

Odpowiedź jest prosta. For fun! Po prostu bardzo go lubimy. I naprawdę wiele z tych materiałów piszemy dla własnych wspomnień i własnej przyjemności. Wracamy potem do nich jak do pamiętnika. Dzięki blogowi również ciagle się rozwijamy. Motywuje nas do lepszego warsztatu pisarskiego, fotograficznego, do poznawania nowinek z zakresu obsługi technicznej i pozycjonowania stron www. Uczy marketingu, promocji i reklamy.

Czy dokładamy do interesu?

Kolejny rok możemy powiedzieć, że nie. My mamy satysfakcję i radochę z pisania, a do tego nie musimy strony finansować z innych źródeł. Dlatego dziękujemy Wam za tak dobre przyjmowanie współprac, które pojawiają się co jakiś czas. Dobieramy je bardzo starannie, aby nie działo się tu nas nic przypadkowego. 

Co dalej?

Będziemy kontynuować to, co przynosiło pozytywne efekty w 2021. Będziemy zatem pisać dalej teksty poradnikowo-podróżnicze, ale chcielibyśmy aby w tym roku pojawiło się też więcej lżejszych lifestylowych materiałów. 

Super, że jesteście w nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.