Rodzinne parki rozrywki w Polsce – który wybrać? Ranking 2024

Park rozrywki, gdzie będzie się świetnie bawić cała rodzina, czy to w ogóle możliwe? Jak wybrać najlepszy dla nas w danej chwili park rozrywki w Polsce? Który park rozrywki będzie najlepszy dla dzieci? W 2022 roku odwiedziliśmy wiele miejsc wpisujących się w tą tematykę, czego dopełnieniem jest ten właśnie tekst.

Dowiecie się z niego bardzo konkretnych informacji o największych parkach rodzinnej rozrywki w Polsce. Ułatwi to Wam decyzję, które miejsce będzie dla Was najbardziej odpowiednie. Bo każde z nich jest nieco inne i kieruje swoją ofertę do innego klienta. Dokładne, wręcz szczegółowe opisy każdego z miejsc będą podlinkowane, wystarczy kliknąć i przenieść się na dedykowany materiał. 

Nie zamierzamy oceniać, który z nich jest najlepszy, ponieważ nie jest to ranking a poradnik. To pozostawimy Was. Jak mówi stare przysłowie: jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa 😉 Każdy z opisanych parków odwiedziliśmy i dlatego mamy wyrobione swoje zdanie na ich temat.

DLATEGO KOLEJNOŚĆ OPISYWANYCH PARKÓW JEST ALFABETYCZNA.

BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY

Opis parku

W Bałtowie znajdziecie całe turystyczne miasteczko. Poczujecie się jak na deptaku, po jednej stronie mając restauracje i noclegi a po drugiej park rozrywki. Atrakcji na pewno nie zabraknie, ale może zabraknąć dnia żeby wszystko zobaczyć. Polecamy przyjechać tutaj na minimum dwa dni. Oprócz pierwszej w Polsce dinościeżki jest tu całe mnóstwo innych atrakcji: lunapark, alpine-coaster, konie, dwa zwierzyńce, wyciąg krzesełkowy, park miniatur z zamkami Polski. To jedno z najbardziej wszechstronnych miejsc pełnych przygód dla dzieci i całej rodziny jakie znamy.

Dla kogo tak

To ośrodek rodzinny, bardzo wszechstronny. Działa i latem i zimą, można tu wtedy jeździć na nartach. Jest to więc miejsce praktycznie dla każdego. My sami będąc tu bez dziecka też moglibyśmy się fajnie bawić, choć jednak w gronie samych dorosłych wybralibyśmy inne miejsce na wyjazd.

Dla kogo nie

Ponieważ atrakcji jest tak dużo, niektórzy mogą tu czuć się przytłoczeni a dzieci mieć niedosyt że nie zdążyły wszędzie pójść. Dlatego weźcie to pod uwagę albo planując kilkudniowy pobyt albo odpowiednio zarządzając czasem. Jeśli obawiacie się że nie dacie rady, wybierzcie nieco bardziej kameralne miejsce.

A po dokładniejsze informacje zapraszamy TUTAJ!


ENERGYLANDIA

Opis parku

Energylandia znajduje się w miejscowości Zator, w Polsce południowej, pomiędzy Krakowem a Katowicami. Ale to wie każdy fan takich atrakcji. Jest to z pewnością największy park rozrywki w Polsce, stworzony na wzór takich miejsc w Europie Zachodniej czy USA. Atrakcji jest tak dużo, że często jeden dzień to zbyt mało żeby zobaczyć wszystko. A już szczególnie w wakacje, kiedy pełną parą działa aquapark i są duże kolejki do atrakcji. Energylandia jest wizytówką polskich parków rozrywki, pokazała że w Polsce możemy stworzyć takie miejsce na światowym poziomie. 

Dla kogo tak

Energylandia można powiedzieć że jest dla każdego. Zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i ludzi spragnionych adrenaliny. I rzeczywiście możemy to potwierdzić. Sześciolatek bawił się znakomicie, a rodzice nie nudzili ani przez moment. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać jedną grupę, do której najbardziej kierowana jest oferta, to są to młodzi ludzie którzy lubią szaleć na rollercoasterach. To dla nich są flagowe ekstremalne kolejki, dla których przyjeżdżają właśnie tutaj nawet z drugiego końca kraju. 

Dla kogo nie

Nie odnajdą się tutaj pewnie osoby, które szukają fajnej zabawy ale niekoniecznie lubią bardzo ekstremalne rollercoastery i ogromne parki rozrywki. Oraz tłumy ludzi. W takiej sytuacji bilet może być dla nich dość drogi (bo nie ukrywajmy, miejsce do tanich nie należy), gdyż nie będą korzystać z założenia z tego z czego Energylandia słynie.

Dokładny opis wkrótce na blogu.


FARMA ILUZJI

Opis parku

Farma Iluzji to rodzinny park rozrywki zbudowany wokół sztuk magicznych i iluzji właśnie. Jest to wyróżnik tego miejsca, powód dla którego przyjeżdżają tu całe rodziny. Podczas zwiedzania parku co krok znajdujemy elementy powiązane z iluzją, a jedna ze stref jest jej całkowicie poświęcona. Oprócz tego są tu atrakcje lunaparkowe (raczej w wersji dla młodszego odbiorcy), place zabaw czy strefa basenowa. To jeden z najbardziej różnorodnych w kwestii oferty parków rozrywki dla rodzin. 

Dla kogo tak

To miejsce rodzinne, gdzie najlepiej będą się bawić właśnie rodziny z dziećmi. Młodzi ludzie będą odkrywać świat przez zabawę, uczestniczyć w różnych pokazach, uczyć się nawet o tym nie wiedząc. A rodzice z przyjemnością mogą im towarzyszyć, bo znajdą coś dla siebie.

Dla kogo nie

To nie jest park rozrywki w typowym tego słowa rozumieniu. Nie stawia na karuzele czy kolejki. One oczywiście tam są, ale tylko jako jeden z elementów. Zatem jeśli szukacie lunaparku, to nie tutaj. Nie polecamy też dorosłym bez dzieci, choć niektóre elementy mogą być ciekawe to całość może być dla samych dorosłych niewystarczająco interesująca.

A po dokładniejsze informacje, więcej zdjęć i krótki materiał filmowy zapraszamy TUTAJ


JURAPARK KRASIEJÓW

Opis parku

Ścieżka z dinozaurami, kino 5D, prehistoryczne oceanarium, place zabaw, dmuchańce, lunapark, plaża. Lekki zawrót głowy. JuraPark jest zbudowany wokół dinozaurów. To tutaj znaleziono kości tych prehistorycznych zwierząt, zresztą do tej pory funkcjonuje tu czynne stanowisko paleontologiczne. A przy okazji stworzono wiele stref poszerzających ofertę, aby wszyscy mogli się tutaj nie tylko uczyć, ale i dobrze bawić.

Dla kogo tak

Dla miłośników dinozaurów. To najlepsza w Polsce ścieżka z ich naturalnej wielkości figurami. I to właśnie dinozaury grają tutaj rolę pierwszoplanową. Dla rodzin żeby razem się bawić i uczyć, dla szkół w ramach lekcji. Jest przestrzeń na poznanie czegoś nowego, na czystą zabawę i na relaks na plaży jednocześnie.

Dla kogo nie

Ponownie dla ludzi, którzy w parkach rozrywki szukają adrenaliny. Tu jej właściwie nie ma (może poza latającym statkiem, który daje radę). Dla ludzi, których dinozaury kompletnie nie interesują, bo jest wiele ciekawych miejsc w Polsce, które będą dla nich bardziej odpowiednie. 

A po dokładniejsze informacje, więcej zdjęć i krótki materiał filmowy zapraszamy TUTAJ.


LEGENDIA

Opis parku

Śląskie Wesołe Miasteczko jak już nazwa sugeruje jest lunaparkiem trochę w klimacie lat 70-tych czy 80-tych. Zresztą są tam atrakcje, które bawią od samego początku istnienia parku (Duże Samoloty – mega polecamy bo są super!). Tutaj jest czysta zabawa na karuzelach i kolejkach. Jest łagodnie i spokojnie, jest też ekstremalnie i z adrenaliną. W Legendię się wsiąka, im dłużej się tam przebywa tym bardziej nie chce się wychodzić. Gdyby tylko wszystkie atrakcje były pięknie odnowione (niektóre potrzebują trochę miłości i farby) to byłoby to miejsce praktycznie idealne.

Dla kogo tak

Dla ludzi, którzy chcą się dobrze bawić w wesołym miasteczku. Dla rodzin. Dla osób, które mieszkają na Śląsku i w okolicy ze względu na rewelacyjną cenę rocznych kart wstępu (po doliczeniu parkingu i zniżek wychodzi praktycznie w cenie biletu jednorazowego, SZOK na plus!). I dla tych, którzy lubią parki rozrywki w klasycznym znaczeniu tego słowa, ale ten największy ich przytłacza. Tu nie ma tak wielkich kolejek do atrakcji, obszar też jest dużo mniejszy. A do tego to piękne położenie nad wodą!

Dla kogo nie

Dla kogoś, kto nastawia się na same ekstremalne przeżycia. Jest ich tu kilka (całkiem mrożących krew), ale na pewno nie aż tyle żeby wypełnić cały dzień. I dla ludzi, którzy po prostu lunaparków nie lubią. 

A po dokładniejsze informacje, więcej zdjęć i krótki materiał filmowy zapraszamy TUTAJ.


MAGICZNE OGRODY

Opis parku

Magiczne Ogrody to bardzo nietypowy park rozrywki. Miejsce mocno spacerowe, spokojne. Nie ma szalejących i biegnących od kolejki do karuzeli tłumów, choć ludzi potrafi być sporo. Są retro karuzele, parki linowe bezpieczne nawet dla maluchów, piękna zadbana zieleń i historia zbudowana na legendzie o dobrym i złym czarnoksiężniku. Jest przestrzeń do odpoczynku i aktywnej zabawy. Ale adrenaliny raczej tu nie znajdziecie.

Dla kogo tak

Dla rodzin. Jeśli dobrze podejdziecie to tematu i zapoznacie się z ulotkami, które dostaje się przy wejściu, to świetnie zrozumiecie całą historię i zamysł na miejsce. Wtedy będziecie się bawić rewelacyjnie. Jeśli tego nie zrobicie, to będziecie mieć po prostu bardzo przyjemny spacer w pięknych okolicznościach przyrody. I dla grup zorganizowanych, te tutaj mają doskonałe warunki do lekcji i zabawy w plenerze.

Dla kogo nie

Dla osób bez dzieci albo z dziećmi starszymi niż około 10 lat. Bo wtedy możecie mieć wrażenie że sporo płacicie za spacer po parku. Nie będą Was kręcić wielkie marchewki czy Robaki z ruszającymi się oczami 😉 . A maluchy to właśnie uwielbiają!

A po dokładniejsze informacje, więcej zdjęć i krótki materiał filmowy zapraszamy TUTAJ.


MANDORIA

Opis parku

To na pierwsze wrażenie dość nietypowy park rozrywki. Niby w klimacie wesołego miasteczka, ale pod dachem. Ma to swoje plusy i minusy. Nie jest zimą zimno a latem gorąco (klima i ogrzewanie rządzą), ale powierzchnia i przez to rodzaj atrakcji są ograniczone. Zamysł ciekawy, bo stworzono największy zadaszony park rozrywki z Polsce, który jest czynny cały rok. Podobno mają się dalej rozwijać również w kierunku obiektów na powietrzu.

Dla kogo tak

Ponownie dla rodzin z dziećmi. To rewelacyjnie pomyślana przestrzeń z atrakcjami jak w największych parkach rozrywki, tyle że w wersji mini dla dzieci. Dobrze będą się tam bawić dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne, tak mniej więcej do 10 lat. Dla starszych może być za mało adrenaliny. Również dla szkół i przedszkoli jako cel wycieczki.

Dla kogo nie

Dla samych dorosłych. Będzie się Wam tam nudzić, po prostu. Są kolejki, karuzele czy inne tego typu rozrywki. Ale są raczej małe i spokojne. Dorosły wybawi się tam w jednym wypadku: jako towarzysz dziecięcych zabaw. My z takim podejściem bawiliśmy się super!

A po dokładniejsze informacje, więcej zdjęć i krótki materiał filmowy zapraszamy TUTAJ.


RABKOLAND

Opis parku

Park rozrywki skrojony pod dzieci? To właśnie Rabkoland w Rabce Zdrój. Ma dość małą powierzchnię, ale super pomyślaną (nie nachodzisz się a wybawisz). Różnorodne atrakcje zarówno dla najmniejszych dzieci (już maluszki od około 90 cm mają co robić) jak i dla nastolatków zapewnią frajdę wszystkim członkom rodziny. A na dodatek w Rabkolandzie była jedna z najsmaczniejszych i jednocześnie najlepszych cenowo ofert gastronomicznych ze wszystkich do tej pory odwiedzonych przez nas parków rozrywki.

Dla kogo tak

To miejsce dla rodzin, najlepiej tam będą się bawić właśnie całe rodziny z dziećmi. A jeszcze dokładniej z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ale dorośli też trochę zabawy będą mieć. Podobnie jak maluszki, nawet dwulatki sporo dla siebie znajdą.

Dla kogo nie

Nie jest to park z ekstremalnymi atrakcjami, więc jeśli szukacie właśnie tego to pojedźcie gdzie indziej. Jeśli szukacie miejsca do fajnego spędzenia czasu w gronie dorosłych znajomych, to również nie będzie dobre miejsce.

A po dokładniejsze informacje zapraszamy TUTAJ!


Nie odwiedziliśmy każdego parku rozrywki w Polsce, nawet nie mamy takiego celu. Trochę ich jednak było i ponieważ prosiliście o takie porównanie, to postanowiliśmy je zrobić. Publikujemy je już teraz mimo że kilka miejsc jeszcze w tym roku przed nami. Ale będziemy je sukcesywnie dodawać. 

My mamy swoich faworytów, a Wy? Który park rozrywki w Polsce najbardziej się Wam podoba?

2 komentarzy Dodaj swój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.