Farma Iluzji w Mościskach – atrakcje, ceny i wszystko, co warto wiedzieć

Pomiędzy Warszawą a Lublinem jest miejsce, gdzie znajdziecie super atrakcje dla całej rodziny. Farma Iluzji, bo o niej właśnie mowa, to rodzinny park rozrywki i edukacji. Jadąc tam z dziećmi możecie liczyć na to, że nie będą chciały wracać do domu. Iluzja w nazwie parku to tylko jeden z elementów całego kompleksu, ale za to taki, który to miejsce wyróżnia spośród innych. 

Farma Iluzji jest jednocześnie bardzo zróżnicowana, a przy tym przyjazna, jeśli chodzi o powierzchnię. Nie jest mała (to jednak ponad 6 hektarów), ale wszystko jest rozmieszczone w taki sposób, że nie jest problemem wrócić (nawet kilka razy 😉 ) do atrakcji, które będą dla Was najciekawsze. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie przeglądając mapę obiektu, że jest tam jeden wielki misz masz. I trochę tak jest. Ale przewrotnie dla nas było to zaletą, ponieważ każdy znalazł coś dla siebie. 

graf. Farma Iluzji

Atrakcje na Farmie Iluzji

Nie ma takiej możliwości, żeby opisać każdą z atrakcji i żebyście jednocześnie byli w stanie przeczytać ten tekst do końca, bo wyszłaby z tego całkiem pokaźna książka. Zrobimy to inaczej. Opowiemy Wam jakie są tutaj strefy tematyczne i jakie są w nich naszym zdaniem najlepsze miejsca. A przy wejściu otrzymacie mapę parku, która zdecydowanie ułatwia poruszanie się po nim.

Strefa Iluzji

Znajduje się zaraz za wejściem i ilość osób którą tam zobaczycie, przyprawia o zawrót głowy. Dlatego rada praktyczna: zostawcie ją sobie na koniec, wtedy jest już dużo luźniej. Potrzebujecie tutaj około 2 godziny, zarezerwujcie sobie odpowiednią ilość czasu. Pojedyncze ekspozycje z tej tematyki są też rozrzucone po całym parku, ale na pewno na nie traficie podczas spaceru. 

Najbardziej znanym i charakterystycznym obiektem jest sprawująca wrażenie unoszenia przez balony Latająca Chata Tajemnic. Ciężko w niej utrzymać równowagę, a grawitacja nie istnieje. No bo jak to możliwe, że bile toczą się na stole bilardowym pod górę? Ale czy na pewno? 

Drugim miejscem, którego nie można ominąć, jest Dom Złudzeń, a w nim Przewrócony Pokój, lustrzany labirynt czy Pokój Amesa. Tutaj zrobicie najciekawsze zdjęcia (warto zabrać ze sobą choćby mały statyw do telefonu).

Co więcej? Chcecie podać głowę potomka lub małżonka na obiad? Stół już czeka nakryty! A może planujecie wirować w Zakręconym Domku? Gwarantujemy, że zakręci się od tego w głowie. Tak samo jak po spacerze w Tunelu Zapomnienia. Z chorobą lokomocyjną nie polecamy. 

Czysta Rozrywka

Tutaj kryją się urządzenia jak w klasycznych parkach rozrywki. Nie oczekujcie jednak ekstremalnych kolejek, bo ich tu nie ma. Jest za to rollercoaster Dragon, która ma odpowiednią prędkość i trasę dla mniejszych dzieci. A Małpie Drzewo pozwoli na swobodne spadanie i efekt nieważkości w wersji dziecięcej (za pierwszym razem Młody powiedział, że to nie dla niego i więcej nie chce, finalnie wracaliśmy tam chyba z 10 razy 😉 ). Są przejażdżki małymi kolejkami, karuzele i piracki statek.

Strefa Przygody

Szukamy tutaj przygody i odkrywamy świat. Odnowiony labirynt Gdzie jest Polly? i fantastyczna Przeprawa Tratwami pozwolą się nieco odizolować od otaczającego zgiełku. A już zupełnie spokojnie jest w Rezerwacie Smoków, gdzie w ogóle mało kto dociera. 

Rusz Głową

Mocno polecamy Lasek Doświadczeń. Zaskoczył nas na plus. I tu znowu rada: czytajcie opisy poszczególnych doświadczeń na tablicach, wtedy wszystko Wam wyjdzie jak trzeba. A warto zrobić je samemu! Na Muzycznej Polanie sprawdzicie, czy czeka Was kariera w branży. Nas nie, ale to akurat nie nowość 😉 .

Aktywnie na Farmie Iluzji

Na tyrolkach, poduchach do skakania czy w dziecięcym parku linowym poczujecie, że macie zwykle mało używane mięśnie. Ale można też pograć w minigolfa, przy którym ciężko się zmęczyć. Nas (rodziców) trochę golf znudził, ale dziecko tak strasznie chciało grać, że pół godzinki zleciało w sumie jak moment. Znowu rada: trzeba mieć 5 zł na piłeczkę z automatu, kije są darmowe i dostępne przy wejściu.

Strefa Ochłody

Latem można sobie poleżeć na leżaku przy dużym basenie, a dzieci mogą śmigać na dmuchańcach-zjeldżalniach do małego basenu. Uwaga! Do Farmy Iluzji zabieramy kostiumy i ręcznik.

Place Zabaw

Z jednej strony mając tyle rozrywek w cenie biletu zastanawiamy się, jaki jest sens chodzenia na plac zabaw w takim miejscu. Z drugiej dzieci kochają place zabaw, więc nie oponujemy. Jest ich kilka, każdy w innym stylu. Są też dmuchańce czy Króliczkowo dla najmłodszych dzieci. 

Animacje na Farmie Iluzji

Warto tak zaplanować zwiedzanie, żeby trafić na różnego rodzaju animacje. Podczas naszych odwiedzin były trzy takie bloki: najpierw poszukiwanie pirackiego skarbu w Zatoce Piratów (godz.12) , potem pokaz iluzjonisty na głównej scenie (godz.14) i na deser kowboje ze swoimi popisami na scenie kowbojskiej (godz.16). Dużo się dzieje, warto skorzystać jeśli to Was interesuje.

Cennik Farma Iluzji 2022 r.

  • Bilet ulgowy – 75 zł
  • Bilet normalny – 85 zł
  • Bilet rodzinny – 224 zł (dla 3 osób)

Z Kartą Dużej Rodziny zniżka 10%, można płacić Bonem Turystycznym. Sprawdzajcie na stronie i mediach społecznościowych Farmy Iluzji, bo można trafić fajne promocje.

Dojazd i parking

Farma Iluzji znajduje się pod adresem Mościska 9 koło Woli Życkiej, 08-455 Trojanów (90 km od Warszawy i 80 km od Lublina). Nawigacja prowadzi na parking po wpisaniu po prostu: “Farma Iluzji”. A po drodze miniecie pewnie kilka drogowskazów z informacja, ile jeszcze chwilek zostało do celu. Parking jest bardzo duży i darmowy.

Gastronomia

Jest kilka opcji na jedzenie: obiady domowe, pizza (całkiem niezła), zapiekanki, frytki, burgery, lody czy kawa. I lemoniada z dolewką, która ratowała nas w ten koszmarny upał. Można też wziąć swoją kiełbaskę i upiec na ognisku w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.

Porady praktyczne

  • zaplanujcie sobie na Farmę Iluzji cały, CALUTKI dzień (a i tak to może być mało)
  • weźcie (szczególnie w upał) stroje kąpielowe i ręcznik
  • zostawcie na koniec Strefę Iluzji zaraz za wejściem, ponieważ KAŻDY od niej zaczyna i do południa jest tam tłum. Po południu nawet udało nam się zrobić zdjęcie Latającej Chaty bez ludzi w tle ;). 
  • miejcie ze sobą monetę 5 zł na piłeczkę do minigolfa
  • ubierzcie się wygodnie (panie obowiązkowo w płaskich butach)
  • jeśli macie statyw to go zabierzcie, przyda się do zrobienia niektórych zdjęć
  • po prostu dobrze się bawcie!

Nasza opinia

Kto będzie się dobrze bawił na Farmie Iluzji? Dla kogo Farma Iluzji jest przeznaczona? Naszym zdaniem to miejsce rodzinne, raczej na wizyty z dziećmi. Atrakcje są tak pomyślane, że podobają się najmłodszym, ale przy okazji rodzice też mają sporo dla siebie. To jedno z najbardziej zróżnicowanych pod tym względem miejsc, w jakich byliśmy. Jednak jadąc tylko w grupie dorosłych będziecie się trochę nudzić. Wiadomo, że wtedy szuka się czegoś innego. 

Czy na Farmie iluzji jest fajnie? Tak! Sami zobaczcie ma filmie.

3 komentarzy Dodaj swój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.