Magiczne Ogrody – rodzinna zabawa i relaks 

Magiczne Ogrody w Trzciankach koło Janowca to jedyny taki baśniowo-ogrodowy tematyczny park rodzinny w Polsce. Zastanawialiśmy się, czemu wygrywa różne rankingi najlepszych rodzinnych miejsc? Kiedy nasz syn usłyszał, że jedziemy do „ogrodów”, bał się że będzie nudno. Pewnie pomyślał, że będziemy tak sobie tylko spacerować, no bo co innego można robić w ogrodzie? My oczywiście zrobiliśmy rozeznanie wcześniej i wiedzieliśmy, że atrakcji nie zabraknie, ale zostawiliśmy dla niego element niespodzianki. 

Czym są Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody to miejsce unikalne. Niektórzy klasyfikują go jako park rozrywki, ale naszym zdaniem to nie jest ten typ atrakcji w zwyczajowo rozumianym znaczeniu. Nie ma tam szybkich kolejek ani dużych karuzel. Jedyny element, który się powtarza to wysoka wielotorowa zjeżdżalnia, ale ona jest też w salach zabaw, choć zazwyczaj w mniejszej wersji.

Wieza Magiczne Ogrody

Czym zatem są Magiczne Ogrody? Spędziliśmy tam cały dzień i możemy powiedzieć, że to miejsce rodzinnych spotkań i niespiesznego czasu. Miejsce na spacer w pięknych parkowych okolicznościach bardzo zadbanej zieleni. Miejsce, gdzie mniejsze dzieci mogą się doskonale bawić wśród zieleni na przeróżnych atrakcjach dostosowanych do ich wieku. Miejsce odkrywania świata wszystkimi zmysłami. Miejsce na fantastyczną przygodę. A dzięki temu, że poszczególne strefy są od siebie oddalone, nie ma się wrażenia pędu po więcej. Jest raczej spokojnie i relaksująco.

Zobaczcie na krótkim filmie, jak można tu odkryć swoje wewnętrzne dziecko 🙂

Powiedzieliśmy Wam już skąd w nazwie „ogrody”. Pozostaje jeszcze odkrycie co znaczy „magiczne”? Cały obiekt jest związany z baśnią o skrzatach, mordolach, smokach i krasnoludach. Przy wejściu razem z biletem dostaliśmy książeczkę, w której można było przeczytać całą tą tajemniczą historię. Polecamy zapoznać się z nią na początku wizyty, wtedy przygoda będzie kompletna. I jeszcze jedno, nie przegapcie zbierania pieczątek na mapie. Na koniec dziecko dostaje za nie nagrodę.

Jakie atrakcje są w Magicznych Ogrodach?

Wydarzeniowisko

To plac zaraz za wejściem, gdzie odbywają się pokazy i animacje. Można też tam spotkać przesympatyczne puchate Mordole, które lubią się przytulać i pozować do zdjęć. Ale lubią też płatać niewinne psikusy. Koniecznie zróbcie sobie z nimi zdjęcie!

Ogród Wróżek

zamek wrozek magiczne ogrody

Wróżki Smużki pomogą dzieciom wyczarować piękną tęczę. Urządzają też bale w swoim ogrodzie obdarowując wszystkich uśmiechem. A w centrum krainy jest piękny Zamek Wróżek, czyli plac zabaw z krętymi zjeżdżalniami i wieżą dla każdej księżniczki.

Tratwy

Poczuj się jak rozbitek i spróbuj siłą własnych rąk dopłynąć tratwą do brzegu. A nie jest to proste, jeśli wszyscy chcą płynąć w inną stronę. Testowaliśmy na sobie i wiemy, o czym mówimy 😉 . Fajna spokojna atrakcja na płytkiej wodzie. Dzieci jednak warto pilnować albo mieć ubrania na zmianę 😉 .

Kamienny smok Zoran

Kiedyś był dobrym czarodziejem, ale raniony zaklęciem byłego przyjaciela Araga zamienił się w skałę. Teraz czeka na śmiałka, który go odczaruje. Można wspiąć się na jego grzbiet i z góry podziwiać Magiczne Ogrody. Jest tam piękna ścieżka wśród drzew.

Różanka

Zakątek, ale zaskakująco duży, z uroczo kwitnącymi różami. Znajdziecie go od razu po zejściu z grzbietu Zorana. Można przysiąść na ławce i poczuć ten oszałamiający zapach. Sami nie wiemy co było lepsze, oglądać róże czy je wąchać.

Kraina Bulwiaków

Te małe stworzonka są bardzo oddane naturze. Hodują kwiaty i warzywa. Mieszkają w małych domkach i mają nawet swoje lotnisko. To tutaj można przejechać się bulwiakową kolejką i poznać bliżej ich świat. Uwaga na głowy, nóżki na podnóżki i jedziemy!

Drzewa

Najbardziej spektakularne miejsce w całych Magicznych Ogrodach. Polecamy pójść tam na początku żeby spokojnie sobie wszystko zobaczyć. Jak wiele osób wejdzie na raz na górę, to może być trochę ciasno. Wysoko nad ziemią pospacerujecie w niecodziennym parku linowym. Bez uprzęży i asekuracji, za to na dobrze zabezpieczonej siatkami trasie. Są przeszkody, jest zjeżdżalnia, jest 400 metrów spaceru ponad koronami drzew. I tarasy widokowe z panoramą na cały obiekt. A potem można zejść pod ziemię do tuneli w korzeniach. Dobrze szukajcie wejścia, bo nie tak łatwo je znaleźć.

Mroczysko

Zły Czarnoksiężnik Arag został tutaj uwięziony. Na wieki przykuto go do skał i można tam wejść tylko z przewodnikiem. Oswoicie tu lęki i strachy, nauczycie się dokonywać moralnych wyborów. Ale jest jedna rzecz. Możecie tu wejść jak macie minimum 6 lat. Atrakcja jest ograniczona wiekowo ze względu na psychologię dziecka. Młodsze dzieci nie do końca odróżniają fikcję od prawdy i mogą się bardzo bać. Weźcie to pod uwagę!

Krasnoludzki Gród

Pełna atrakcji strefa do świetnej zabawy dla całej rodziny. Wielka zjeżdżalnia z Krasnoludzkiej Wieży Prób, huśtawki-łodzie, retro karuzele napędzane siłą mięśni rodziców czy nauka strzelania z kuszy będą wielką frajdą.

Po wejściu za bramę grodu Krasnoludy nauczą Was walczyć na miecze. Na koniec możecie sprawdzić swoją odwagę na rewelacyjnych mostach linowych. Te podobały nam się nawet bardziej niż Drzewa.

Wodny Świat

Zacieniona pergola czy mała sadzawka, w której dzieci mogą się pluskać zapewnia ochłodę w upalny dzień. Jest też fontanna, którą można dyrygować gestem. Są strumyki i kładki, jest i plaża z leżakami.

Oprócz tego o czym pisaliśmy wyżej szukajcie wielu innych mniejszych rzeczy. Pola gigantycznych marchewek, Robanki, Drzewce czy Smoki to jeden wielki plac zabaw. Ale takie normalne place zabaw też są. Nudy na pewno nie będzie. Odkrywajcie to miejsce kawałek po kawałku, a będziecie się świetnie bawić!

Informacje praktyczne

Ceny biletów w Magicznych Ogrodach w 2022 roku

  • Bilet normalny – 89 zł
  • Bilet ulgowy – 79 zł
  • Bilet urodzinowy – 20 zł
  • Bilet poniżej 100 cm – 5 zł

Wszystkie atrakcje są w cenie biletów. Sprawdzajcie też stronę i media społecznościowe Magicznych Ogrodów, bo często pojawiają się promocje. Warto kupić bilet przez internet, wtedy nie trzeba stać w kolejce do kasy.

Godziny otwarcia

Magiczne Ogrody są otwarte w wakacje codziennie 10-19, poza wakacjami w weekendy od maja do września.

Dojazd i parking

Dojazd samochodem nie stanowi żadnego problemu, nawigacja jest tu niezawodna. Bezpłatne parkingi są dwa, pierwszy oddalony o 100 metrów od bramy, drugi pod samą bramą. 

Gastronomia w Magicznych Ogrodach

Na terenie Magicznych Ogrodów znajduje się kilka restauracji. Domowe jedzenie, tosty na mały głód, grill, frytki czy zapiekanki w sezonie kupicie bez problemu. Jest też oczywiście kawa, lody czy gofry. Jedliśmy obiad w Restauracji na Dziedzińcu i jak na tego typu miejsce było zaskakująco smacznie. I jak na tego typu miejsce ceny są dość wysokie, trzeba być na to przygotowanym.

Ale jest tez alternatywa. W zagajniku zaraz za wejściem (po prawej stronie) można rozpalić grilla i samemu zrobić sobie posiłek. Grille są, ale trzeba mieć swój węgiel i prowiant. Nie musicie biegać z tym przez cały dzień. W porze obiadu wystarczy pójść do auta i przynieść sobie co trzeba. 

Kiedy jechać do Magicznych Ogrodów?

To jest dyskusyjna kwestia. Magiczne Ogrody to miejsce znane i popularne. Słyszeliśmy o gigantycznych kolejkach do kas i niektórych atrakcji (na przykład do ciuchci w zakątku Bulwiaków – nawet na godzinę stania po 3 minuty przejażdżki po płaskim terenie). Nie doświadczyliśmy tego, ponieważ naszym zwyczajem byliśmy w tygodniu i tuż przed wakacjami. Nie było tłumów, na nic nie czekaliśmy, a wspomnianą kolejką mogliśmy jeździć w kółko. Był jednak minus takiego rozwiązania. Nie wszystkie punkty gastronomiczne były otwarte, w tygodniu nie ma też wielu animacji. Najwięcej dzieje się tu w wakacyjne weekendy, są czynne wszystkie atrakcje, ale jest też zdecydowanie najwięcej ludzi. My wybieramy spokojniejszy dzień na wizytę, ale Wy musicie sami określić na czym Wam zależy bardziej.

Na zakończenie jedna ważna rzecz. Drodzy rodzice, pamiętajcie że to miejsce nie zostało stworzone z myślą o Was. Może się Wam wydawać, że w sumie nic tam nie ma takiego i płacicie za wejście do parku. Innego zdania są dzieci. Ich wyobraźnia pracuje w Magicznych Ogrodach na wysokich obrotach. Bawią się znakomicie, biegają, szaleją. Przestrzeń jest dostosowana właśnie do ich wieku.

Najlepiej odnajdą się tam dzieci pomiędzy 5 a 10 rokiem życia.

Mniejsze faktycznie potraktują wizytę jak spacer po parku, bo są za małe na zrozumienie o co tu tak na prawdę chodzi. A większe mogą być zawiedzione, że zamiast do parku rozrywki ze sporą dawką adrenaliny poszły na spacer w plener. My byliśmy z sześciolatkiem i pomimo tego, że na początku miał obawy, wyszedł szczęśliwy i wybawiony.

5 komentarzy Dodaj swój
  1. Sama bym się tam chętnie wybrała ale trochę za daleko i w najbliższym czasie nie wybieramy się w tamte rejony 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.