Park Miliona Świateł – zimowa atrakcja Łodzi. Czy warto iść? Jakie są ceny?

W tym roku w Łodzi na terenie Parku Źródliska pojawiła się nowa rodzinna atrakcja. Zimą po zmroku łódzkie parki pustoszeją, ale nie ten. Rozświetla go kilkaset rzeźb malowanych ledowym światłem. Tajemnica Alicji z Krainy Czarów obecna jest tu co krok. Labirynty, interaktywne instalacje i karuzela: to wszystko da Waszym dzieciom ogrom frajdy! Przetestowane i potwierdzone przez naszego przedszkolaka, który powiedział nam: „ale tu jest fajnie”. I to jest najbardziej wiarygodna opinia, bo wyrażona szczerze przez dziecko. Po obserwacji innych maluchów stwierdzamy, że takich wrażeń może być więcej. Czego zatem można się spodziewać w Parku Miliona Świateł w Łodzi?

Park Miliona Świateł w Łodzi – najważniejsze atrakcje

Tuż po wejściu czeka Was magiczny świetlny tunel do krainy Alicji. Królicza Nora zaprowadzi Was w inny wymiar. Potem czas na pokusę. Zjedz mnie i wypij mnie będzie przygodą przez zaskoczenie. Ale zaskoczeń będzie tu o wiele więcej. Tajemnicze drzwi wydają dzięki, w Magicznym Ogrodzie kwiaty się śmieją, spotkacie też wiele rozświetlonych zwierząt. Podczas podwieczorku u Kapelusznika możecie pokręcić się w obrotowych filiżankach, spotkacie też samą Alicję. 

Najwięcej jednak dzieje się w sercu parku, obok altany i Tubajki. To tam znajdziecie Salę Tronową, z której można zobaczyć piękny widok nieco z góry. Przejdziecie przez Aleję Czerwonych Serc, które są i pod nogami i nad głowami.

A na deser pokręcicie się w Karuzeli Alicji. Uwaga! Ma napęd ręczny. Do ruchu niezbędny jest rodzic. Także można zjeść deser z kawką i potem go spalić.

Jest jeszcze labirynt pełen tajemnic. Poszukajcie wszystkich ukrytych w nim skarbów.

Park Miliona Świateł w Łodzi – ceny

Bilety mają różne ceny w zależności od terminu wizyty. W tygodniu (pon. – czw.) normalny kosztuje 29 zł, ulgowy 25 zł. W weekend (pt. – niedz.) normalny to koszt 35 zł, ulgowy 29 zł. Bilet rodzinny (2+2) to koszt odpowiednio 100/120 zł. Dzieci do 3. roku życia mają wstęp gratis. Polecamy zakup biletów online na stronie atrakcji. Wtedy wejdziecie znacznie szybciej i ominiecie kolejkę do kasy. Zwłaszcza w weekend jest sporo ludzi, a kolejka porusza się dość wolno. Osoby z Kartą Łodzianina wchodzą ze zniżką.

Park Miliona Świateł w Łodzi – parking

Najbliższy parking znajduje się w okolicy Muzeum Kinematografii / szkoły filmowej / Placu Zwycięstwa. W godzinach dużego obłożenia może być tam jednak zbyt mało miejsc do pozostawienia samochodu. Można też zostawić auto po drugiej stronie parku, przy ul. Fabrycznej, i przejść się kawałek do wejścia. Kolejna opcja to pozostawienie samochodu przy Centrum Handlowym Tulipan i 10 minut spaceru do wejścia. Tam na pewno miejsce znajdziecie, bo parking jest ogromny. Pamiętajcie, że parkowanie przy samym wejściu na trawniku wzdłuż ogrodzenia na Piłsudskiego jest niedozwolone. Bez problemu na miejsce można też dojechać komunikacją miejską.

Park Miliona Świateł w Łodzi – godziny otwarcia

Atrakcja jest dostępna od 11 listopada 2021 do 28 lutego 2022. Kasy biletowe są otwarte w godzinach 16-21, a cały świetlny spektakl zaczyna się od godziny 17, a kończy o 22. Wcześniej wstęp do parku jest bezpłatny.

Park Miliona Świateł w Łodzi – opinia

Najbardziej będzie się tu podobać dzieciom. I to właśnie rodzinnie polecamy wybrać się tutaj na spacer. Będzie uśmiech, bieganie i dużo radości. Będą niezapomniane wrażenia i pobudzenie wyobraźni. Teren, na którym jest instalacja, jest bardzo rozległy. Spokojne zobaczenie wszystkiego zajmie Wam około półtorej godziny. A z dziećmi na pewno jeszcze dłużej, bo po kilka razy będziecie wracać do karuzeli i labiryntu 😉 .

Z ciekawostek dodamy, że instalację stworzyła ta sama firma, która odpowiada za podobne atrakcje na przykład w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie w Warszawie (KLIK!). Ale jej realizacje zachwycają odwiedzających na całym świecie. Nie ma tu zatem przypadku, jest pięknie i kolorowo. Instalacje tworzy 1 mln 34 tys. światełek LED. Zużywają tyle prądu, co 25 czajników elektrycznych. Całe oświetlenie jest więc bardzo energooszczędne.

2 komentarzy Dodaj swój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.