Królewski Ogród Światła – rozświetla nawet smutek zimy bez śniegu

Marzył mi się od dawna. Mieliśmy jechać w grudniu, ale natłok obowiązków osobistych i zawodowych nie dał szansy na wycieczkę nawet tak blisko jak do Warszawy. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć sobie atmosferę Świąt i pojechać na początku stycznia. Jak już wiecie, wszelkie iluminacje, w tym oczywiście Bożonarodzeniowe, uwielbiamy. A o Królewskim Ogrodzie Światła słyszeliśmy wiele dobrego od różnych osób, wszyscy polecali to miejsce.

Na początek szybka informacja turystyczna

Królewski Ogród Światła to czasowa plenerowa wystawa złożona z tysięcy świetlnych diod ułożonych w finezyjne kształty przypominające królewski dwór. Znajduje się w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, oczywiście w Warszawie. Wystawę w tym roku można odwiedzać do 24 lutego, macie więc sporo czasu na zaplanowanie wycieczki. Jest codziennie czynna w godzinach 16 – 21, w weekendy dodatkowo można obejrzeć mappingi 3D. Muzeum aktywnie prowadzi fanpage oraz aktualizuje stronę internetową, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Królewski Ogród Światła, Wilanów,

A nasze wrażenia?

WOW!!! Nie będę trzymać w napięciu do końca tekstu, podobało nam się bardzo. Zdecydowanie najlepsze światełka, które widzieliśmy do tej pory. Już samo wejście do ogrodów to przecudowny świetlny baldachim z muzyką w tle (ludzie nawet tam tańczyli, my z Młodym zresztą też 🙂 ) A potem jest już tylko lepiej.

Królewski Ogród Światła, Wilanów, wejście

Piękny Zimowy Ogród Króla

Muzyczny Ogród Marzeń, gdzie co 15 minut odbywają się świetlno-muzyczne pokazy, które można oglądać z bliska lub z tarasu górnego z piękną panoramą.

A do tego najlepsza atrakcja dla dwulatka – świetlne tunele, w których można biegać i bawić się na całego!!!

Królewski Ogród Światła, Wilanów,

Zajrzyj też do naszych pozostałych materiałów dotyczących iluminacji: o Łodzi i o Aleksandrowie Łódzkim oraz Zgierzu.

81 komentarzy Dodaj swój
 1. Ostatnio byłam tam wiele lat temu. Gdy chciałam się wybrać w ubiegłym roku w weekend, było tak dużo samochodów, że nie mieliśmy gdzie zaparkować 😀 Park cieszy się mega popularnością, ale to prawda – jest piękny!

  1. Dlatego my byliśmy w czwartek, spodziewając się oblężenia w weekend. Nawet jak widać dało radę robić zdjęcia bez tłumu ludzi. Bilety kupowaliśmy przez Internet, ale w kasie też nie było kolejki. Takie atrakcje warto odwiedzać właśnie w tygodniu. Nie obejrzeliśmy weekendowych mappingów, ale akurat na nich najmniej nam zależało

 2. Od 5 lat mieszkam w Wilanowie i od 5 lat próbuję się tam wybrać 🙂 W dniu otwarcia przechadzaliśmy się pod tym pięknym świetlnym baldachimem, a w tle słychać było piękny walc wiedeński.

  1. Zgadzam się, klimat jest jak w bajce. Mogłabym tam spędzić długie godziny na oglądaniu i fotografowaniu.

  1. Dziękuję za komplement. Pewnie masz za daleko na wycieczkę, ale gdybyś była w Warszawie to jest punkt obowiązkowy 🙂

 3. O matko, jak pięknie!
  Słyszałam o tym małym raju na mroźnej ziemi, ale nigdy nie miałam okazji widzieć na własne oczy. Przecudownie to wygląda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.