Wszystko o… psach. Wszystko o… krowach

Uwielbiamy czytać! Ja potrafię książki wręcz pochłaniać, Piotrek ostatnio wykorzystuje każdą wolną chwilę, żeby przeczytać choć kilka stron.

Nauczyliśmy też naszego synka, że do snu czytamy fragment książki. Hasło „czytaj dziecku 20 minut dziennie-codziennie!”, o którym pisaliśmy choćby przy okazji fantastycznej kampanii społecznej #KochaniePrzezCzytanie (czytaj więcej!) jest w naszym życiu cały czas obecne. Książka w formie papierowej to jest magia. Dotyk zadrukowanych stron to zawsze dreszczyk emocji, co przyniesie kolejna kartka. Młody zna właściwie wszystkie swoje pozycje na pamięć, dlatego od czasu do czasu wzbogacamy jego biblioteczkę o coś nowego.

Selekcja musi być

Książki dla synka wybieramy bardzo starannie, nigdy nie są przypadkowe, dlatego zostają z nami bardzo długo i są ciągle czytane. Zawsze sprawdzamy, jaką treść niosą i czy są odpowiednie dla jego wieku. Nie wszystko nadaje się w końcu dla oczu i uszu trzylatka. Dlatego tak bardzo się cieszymy, że w nasze ręce trafiły dwie pozycje od wydawnictwa Dragon: „Wszystko o… psach” i „Wszystko o… krowach”. Są one częścią całej serii „Wszystko o…” w której można poczytać jeszcze o koniach, kotach, niedźwiedziach. Jest też książka o pszczołach, z którą bardzo chcemy się zapoznać, ponieważ bez pszczół nie ma życia na ziemi (o tym pisaliśmy tutaj!) i bardzo mocno angażujemy się w ich ochronę. 

Zachwycaliśmy się nimi właściwie od razu jak tylko się u nas znalazły, spójrzcie w nasz post na Facebook, bo tam jest wiele ważnych informacji o książkach:

https://www.facebook.com/Kopanina/photos/a.244776685601814/2448800965199364/?type=3&theater

Prawdziwe zauroczenie

Zdania nie zmieniliśmy, książki są doskonałe. Uwielbiamy je czytać i każdego dnia wszyscy dowiadujemy się nowych rzeczy o zwierzętach. Publikacje są tak ułożone, że nie trzeba czytać całości na raz. Świetnie sprawdzą się jako krótka lektura do snu po wybraniu jednego rozdziału. Taka dawka wiedzy jest również odpowiednia do przyswojenia dla naszego malucha. Prowokuje rozmowę z dzieckiem na temat przeczytanych ciekawostek i spędzenie bardzo miłych wspólnych chwil wieczorem (i miliona pytań “dlaczego?” – Piotrek).

Książki pokazują wiele ważnych aspektów z życia zwierząt: jak dbać o ich zdrowie, jak bardzo ważne są w życiu człowieka czy jak odnalazły się w historii i kulturze. Kilka kadrów z wnętrza oraz spisy treści na pewno pokażą Wam, o co w tym wszystkim chodzi.

Ależ to się prezentuje

Książki są fantastycznie wydane, z pięknymi autorskimi ilustracjami. Twarda oprawa znacznie przedłuży ich życie w rączkach małego czytelnika. A treść jest wręcz fantastycznie podana. Dla trzylatka niektóre informacje mogą być jeszcze zbyt trudne, ale większość z nich da radę przyswoić.

Uczeń podstawówki za to będzie mógł niejeden raz zadziwić nauczycieli i kolegów z klasy wiedzą, której nie ma w programie nauczania, a warto ją posiadać. Ba! Ja jako osoba dorosła czytam te książki z wielką przyjemnością i dowiaduję się mnóstwa ciekawostek, o których nie miałam pojęcia. W końcu uczymy się całe życie!

Podsumowując wyszło na to, że to książka dla ludzi w każdym wieku. I to chyba najlepszy komentarz, sami sprawdźcie, czy mam rację. Pozycje można kupić między innymi na stronie wydawnictwa Dragon, o TUTAJ!

40 komentarzy Dodaj swój
  1. Moja chrześnica (4,5 roku) kocha pieski, więc ta pozycja o psach będzie dla niej obowiązkowa 🙂 krówki i inne zwierzęta też wydają się ciekawe.

  2. Świetne propozycje dla całej rodziny! Mnie osobiście ciekawi bardzo ta o psach, bo od dziecka się nimi interesuję ale moje dziewczyny pewnie obie chętnie by chłonęły! Idealne propozycje przed świątecznym szaleństwem 🙂

  3. U nas książki również rządzą! Co jakiś czas sama pokazuję nasze nowości na blogu. Te pozycje, które pokazałaś na pewno spodobałyby się i mojej niespełna czterolatce. Uwielbia książki o zwierzętach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.