“Ludzie z pasją”: Kto to jest Pani Wyprawka? Zawód, który zrodził się z pasji i doświadczenia

Moja ciąża to nie jest aż tak odległy temat, żeby nie pamiętać historii i rozterek z nim związanych. Ponieważ ogólnie uważam się za osobę dość ogarniętą życiowo, mniej więcej wiedziałam, jak ma wyglądać moja wyprawka. Wiedziałam też, że oprócz tego bardzo potrzebne mi będzie przygotowanie do narodzin pierwszego dziecka w postaci szkoły rodzenia oraz innych kursów i szkoleń tematycznych. Byliśmy wspólnie z Szanownym na kilku, a na każdym z nich pojawiała się Ona :). I tak się zaczęła nasza wspólna przygoda, która trwa do dziś, bo okazało się, że jednak fachowej pomocy potrzebujemy.

Lena Krekora-Szczęsna – Doradca Wyprawkowy

Wtedy jeszcze nie prowadziła takiej działalności. Jako menedżer w sklepie Słoń – Wszystko Dla Dziecka doradzała przyszłym rodzicom w kompletowaniu rzeczy dla mamy i maluszka. Tak się złożyło, że my i tak planowaliśmy właśnie tam robić nasze zakupy, więc spotkanie było nieuchronne. Po jakimś czasie wielu rodziców takich jak my namówiło Lenę, żeby założyła fanpage na Facebooku, profil na Instagramie i ogłosiła oficjalnie swoją działalność. Bo po prostu jest potrzebna. Tak właśnie narodziła się Pani Wyprawka, jedyna taka osoba w Polsce.

butelka, dziecko
fot. Pixabay

– Lena, w Internecie można znaleźć miliony gotowych list wyprawkowych, Ty też taką u siebie zamieściłaś. To w takim razie co przyszłym rodzicom daje bezpośredni kontakt z Tobą?

Lena Krekora-Szczęsna: – Od wielu lat pracuję z przyszłymi rodzicami. Moja rodzina jest związana z branżą dziecięcą od kiedy pamiętam, jestem tym przesiąknięta. Jako Doradca Wyprawkowy nie tylko pomagam przy kompletowaniu wyprawki, ale bardzo często po porodzie psychicznie wspieram mamy. Poza tym często mamy, nawet jeśli mają w głowie gotową wyprawkę, to i tak przychodzą do sprzedawcy z pytaniem o radę. W tej sytuacji, żeby nie zostać namówionym na coś, co nie spełni ich oczekiwań warto skonsultować się z kimś, kto pomoże im wybrać najlepszy dla nich produkt. Na przykład jest wiele różnych szczotek do włosów dla dzieci, ja pomogę wybrać najlepszą dla danej mamy.

Tworzę z rodzicami przyjacielską relację opartą na zaufaniu, a nie klient-sprzedawca. Jak to w życiu, różnie bywa. Są tacy rodzice, którzy potrzebują opieki, ponieważ nie radzą sobie z natłokiem informacji wyczytanych w poradnikach. Są mamy, które nie mają wsparcia od nikogo. Są też ojcowie w kryzysowej sytuacji np. przedwczesnego porodu. Ja jestem po to, żeby całość opanować i pomóc przygotować się rodzinie na czekające ją zmiany.

– Gdzie można Cię znaleźć? Czy możliwy jest tylko kontakt osobisty?

– Można mnie znaleźć na Faceboku, na Instagarmie. Jestem na warsztatach Bezpieczny Maluch w Łodzi, prowadzę prelekcje w szkołach rodzenia w Łodzi i Zgierzu. Często wstępne ustalenia czynimy telefonicznie, a potem rodzice stwierdzają, że chcą się również spotkać. Oczywiście, kontakt osobisty jest najlepszy, ale rozumiem, że nie zawsze możliwy. Dlatego jak najbardziej spotkanie może być jednym z kolejnych etapów konsultacji wyprawkowych.

Lena Krekokra-Szczęsna
fot. archiwum prywatne Leny Krekora-Szczęsnej

– Czy dojeżdżasz też poza teren Łodzi?

– Jestem z Łodzi, ale dojeżdżam też do innych miast, jeśli jest potrzeba. Takie konsultacje są zawsze ustalane indywidualnie z zainteresowanymi.

– A co w przypadku, gdy poród następuje nagle, a my jeszcze nic nie mamy? Też masz na to jakieś rozwiązanie? 

– Tak, stworzyłam wyprawkowe pudełko SOS. Trzeba jednak zaznaczyć, że są tam tylko rzeczy absolutnie niezbędne do szpitala na już. Na pierwsze godziny dla dziecka i dla mamy do porodu i tuż po. Taka podstawa podstaw. Bo kolejne rzeczy już zazwyczaj ktoś z bliskich jest w stanie dowieźć. Obecnie stacjonarnie można je zakupić tylko w Łodzi w sklepie Słoń. Zakupy trwają wtedy 2 minuty, tata dostaje gotowe pudełko, płaci i wychodzi. Zawsze można jednak do mnie zadzwonić i wtedy poprowadzę za rękę telefonicznie w trakcie zakupów w każdym innym miejscu. Jestem też w stanie dowieźć mamie w przypadku m.in. nagłego porodu najpotrzebniejsze rzeczy do szpitala na terenie Łodzi. Zdarzają się sytuacje, że nie ma jej kto w tym momencie pomóc. 

fot. Pixabay

– Ok, mamy już wyprawkę przed porodem. A co potem? Bo ja pamiętam, jak w drugiej dobie po porodzie ratowałaś moją laktację przywożąc mi profesjonalny laktator do szpitala. Czy na taką pomoc mamy też mogą liczyć?

– Tak, bez problemu mogę dostarczyć do szpitala laktator, zajmuję się też jedynym w Łodzi całodobowym wypożyczaniem profesjonalnych laktatorów (Słonik). Natomiast nie jestem certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Ze swojej strony oferuję pomoc w postaci niezbędnego sprzętu, możliwość jego dowozu lub wypożyczenia stacjonarnie.

– Jak mówiłaś wcześniej, chcesz mieć kontakt z rodzicami również po porodzie. Czyli gdy dziecko ma np. rok lub dwa lata i potrzebujemy kolejny fotelik, wózek albo cokolwiek innego, nadal mogą się do Ciebie zgłaszać?

– Jak najbardziej. Pozostajemy zazwyczaj na stopie przyjacielskiej. Umawiamy się wtedy na spotkanie i rozmawiamy o potrzebach, a ja staram się je zaspokoić. Moja pomoc jest kompleksowa, nie ogranicza się tylko do skompletowania wyprawki.

fot. Pixabay

Jak widzicie, znaleźć „gotowca” na wyprawkę to nie jest żaden problem. Wiem natomiast, że każdy lubi się poczuć wyjątkowy, zaopiekowany, w centrum uwagi. Szczególnie chyba przyszli rodzice. A Doradca Wyprawkowy to właśnie taka osoba, która to wszystko zapewni. Szczególnie doradca, który działa na rynku produktów dziecięcych już 10 lat. Do tego sama jest mamą małego dziecka z praktyczną weryfikacją wszystkiego, o czym mówi. Zepnie w logiczną całość oczekiwania z możliwościami finansowymi, podpowie najlepsze rozwiązania. Bo każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Pani Wyprawka dzieli się swoim doświadczeniem, dzięki czemu nie będziecie już kupowali zbędnych rzeczy. Bo to przyszli rodzice wyszli z inicjatywą, aby im pomagała.

UWAGA KONKURS!!!

13.02.2019: Rozwiązanie konkursu

Konkurs wygrała Iwona, a raczej jej komentarz, który możecie przeczytać poniżej. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Do wygrania BEZPŁATNA konsultacja w dowolnej formie (osobiście, telefonicznie, internetowo) z Leną w kwestiach wyprawkowych lub porada przy zakupach m.in. fotelika lub wózka dla starszego dziecka. 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest odpowiedź na pytanie:

Jak wyobrażasz sobie pomoc Doradcy Wyprawkowego?

Najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona bezpłatną konsultacją.

Regulamin konkursu:

Zgłaszając się do konkursu akceptujesz postanowienia regulaminu. Pełny regulamin dostępny TU.

1. Zadanie konkursowe: W komentarzu pod postem na blogu odpowiedz na pytanie Jak wyobrażasz sobie pomoc Doradcy Wyprawkowego? Gorąco zachęcamy też do polubienia Fanpage https://www.facebook.com/Kopanina/ oraz https://www.facebook.com/doradcawyprawkowy/ 

2. Nagroda: Do wygrania jest jedna bezpłatna konsultacja z Doradcą Wyprawkowym

4. Czas trwania konkursu: od 1 lutego 2019 r. do 11 lutego 2019 r.

5. Tryb wyboru zwycięzcy – zwycięzcę wybiera komisja złożona z właścicieli strony kopanina.pl oraz Leny Krekora-Szczęsnej

6. Sponsor nagrody – Lena Krekora-Szczęsna

7. Ogłoszenie wyników: pod tym postem na kopanina.pl w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu

8. Nagroda w postaci spotkania możliwa tylko na terenie Łodzi

9. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien przesłać na adres roksana@kopanina.pl dane kontaktowe do przekazania informacji o sposobie odbioru nagrody. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.

10. Nie można wymieniać nagrody na jej równowartość pieniężną u Organizatora.

12. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników konkursu nie zgłosi się, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

13. Nie wolno kopiować treści innych zgłoszeń, można się zgłosić do konkursu tylko raz.

99 komentarzy Dodaj swój
 1. Super pomysł na realizacje własnych marzeń bardzo fajny konkurs. Takie spersonalizowane porady na wagę zlota.

 2. Nawet nie wiedziałam, że jest taki zawód 🙂 Ale to dobrze, że w gąszczu internetu z którego często młodzi rodzice nie umieją wydobyć zbyt wiele jest żywy człowiek, który pomoże. Pomoże, doradzi bo się na tym zna od lat!

 3. Świetny pomysł na biznes. Taka osoba jest potrzebna, żeby nie pogubić się w świecie tysięcy rodzajów smoczków i pięciu tysięcy, różnych, wanienek.

  1. Jest mnóstwo różnych poradników i gotowych list, ale przecież każdy ma inne oczekiwania i potrzeby. A Doradca Wyprawkowy pomaga się w tym odnaleźć 🙂

 4. Problemem jest nadprodukcja zupełnie niepotrzebnych gadżetów dla niemowląt przez które potem przyszli rodzice mają problemy z wyprawką. A tak naprawdę noworodek potrzebuje mamy, ciepła, mleka i niewiele więcej. Oczywiście fotelik samochodowy w dzisiejszych czasach to must have. Ale poza nim? Niewiele.

 5. Przyznam szczerze, że jestem trochę zdziwiona, że w dzisiejszych czasach jest popyt na tego typu usługi… Zwłaszcza, że praktycznie wszyscy mają dostęp do internetu, a tam można znaleźć wszystko 😉

  1. Niby można znaleźć wszystko, ale mam wrażenie, że jest taki zalew informacji, że coraz trudniej wyłowić te dobre. Szczególnie, jak się temat dopiero poznaje.

 6. Ja już wygrałam wypasiony kubas w poprzednim konkursie, więc teraz dam pole do popisu innym, ale nastenego już nie odpuszczę 😀

 7. Nie domyśliłabym się, że taki zawód faktycznie prosperuje :o. Ale jak o tym pomyśleć to serio niektórym przydaje się pomoc w tych kwestiach.

 8. Na rynku jest tyle produktów różnych marek, że ciężko się we wszystkim połapać (zwłaszcza jak nie ma się np. starszej siostry, która już ma dzieci…). Dlatego liczyłabym przede wszystkim na to, że taka osoba podpowie konkretnie dlaczego np. oliwka danej marki jest lepsza od pozostałych. Że nie wspomnę o wózkach, bo dla mnie wszystkie wyglądają tak samo 😀 Fajnie jeśli powiedziałaby, które rzeczy są absolutnie niezbędne, a które mogę sobie odpuścić – niestety, dzisiejszy marketing wciska już wszystko młodym matkom, te kupują, a potem coś leży totalnie bezużyteczne.
  Ps. jestem w 5 miesiącu, więc dopiero co rozpoczynam swoją przygodę z wyprawką 😉

  1. To super że do mnie trafiłaś 🙂 Konkurs jest idealnie dla Ciebie 🙂 Lena jest taką właśnie osobą, której szukasz. Sprawdziłam na sobie. Poza tym też jest mamą i ma wiele rzeczy sprawdzone na sobie.

   1. “wygrana” konsultacja nie doszła do skutku. po prostu “pani konsultantka” zapomniała o mnie… Proszę na przyszłość lepiej dobierać sobie osoby do współpracy.

 9. udziału w konkursie nie biorę, bo póki co nie mam potrzeby konsultacji, ale gratuluję świetnego pomysłu! w każdym mieście powinien być ktoś taki 🙂

 10. Dla mnie to nowość tzn taki zawód. Cięzko mi powiedzieć czego oczekuję, ponieważ nie mam jeszcze dzieci.

  Podziwiam Cię, że udało Ci się znaleźć takie zajęcie, które również jest Twoją pasją!

 11. Nie miałam pojęcia o kimś takim. Sama kompletowałam swoją wyprawkę. Przy pierwszej ciąży dalismy się z.mezem namowic sprzedawcom na rzeczy, które kompletnie się nie sprawdziły, były zbędne. Gdy przygotowywałam się do drugiego porodu, wszystko wybierałam sama 🙂
  Rady Pani Wyprawki na pewno będą pomocne rodzicom, którzy czekają na swoje pierwsze dziecko.

 12. Myślę że teraz kobiety trochę są uzależnione od takich porad chociaż nasze babcie dawały same rade

 13. Bardzo ciekawe, nie jestem w temacie dzieci, jednak wiem od koleżanek że jest trochę przy tym zamieszania. Fajnie że możesz pomóc “zestresowanym” mamom.

 14. Wow! Nie wiedziałam, że istnieje taki doradca! Ale świetnie, że są takie osoby i moga pomóc swiezo upieczonym rodzicom w nowej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.