Gdzie zorganizować urodziny dziecka w Łodzi? W Experymentarium!

Urodziny dziecka to zawsze szczególny dzień dla solenizanta, dlatego zależało nam, żeby przyjęcie dla kolegów i koleżanek było niezapomniane. Długo się zastanawialiśmy, gdzie powinno się odbyć. Mieliśmy sprecyzowane, uzgodnione z Młodym, oczekiwania co do tego, jak urodziny mają przebiegać. I okazało się, że udało nam się znaleźć miejsce dla nas idealne. Zorganizowaliśmy 8 urodziny syna w Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. 

Pokażemy Wam jak przebiegało, jakie opcje wyboru daje to miejsce oraz jakie są koszty. Przedstawimy też plusy i minusy takiego rozwiązania. Szczerze i bez lukrowania. Postaramy się odpowiedzieć na pytania, które przed takim wyborem zazwyczaj rodzice sobie zadają.

Jakie kryteria musiało spełniać miejsce przyjęcia urodzinowego naszego dziecka?

 • Musiało być dobrze skomunikowane, z łatwym dojazdem.
 • Najlepiej powinno znajdować się w Łodzi lub bliskim sąsiedztwie.
 • Nie miało być typowym „figlorajem”.
 • Miało oferować animatora w trakcie przyjęcia.
 • Powinno mieć u siebie „to coś ekstra”, co zostanie wszystkim w pamięci na długo.

Młody był już na wielu urodzinach rówieśników, w bardzo różnych miejscach. Przez co my, jako dostarczyciele dziecka na imprezy, wiele również widzieliśmy i wyrobiliśmy sobie własne zdanie o tym, co się sprawdza bardzo dobrze, a co można by trochę ulepszyć.

Experymentarium w łódzkiej Manufakturze spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Zarówno z kontaktu przed, organizacji, jak i przebiegu samego przyjęcia, jesteśmy bardzo zadowoleni. Zadbali o każdy szczegół, rzeczywiście to nie jest tylko pusty slogan ze strony internetowej. Trafiliśmy w „10”, choć przyznamy szczerze, że nie był to nasz pierwszy wybór. Tamto miejsce nie wypaliło, ale absolutnie nie żałujemy, Młody i goście byli bardzo zadowoleni. Otrzymaliśmy potem sporo informacji, że dzieciom tak się podobało że oni też tam chcą urządzić swoje przyjęcie. A to chyba najlepsza recenzja. 

Jakie są opcje organizacji urodzin dziecka w Experymentarium w Łodzi?

Na początku chcemy powiedzieć, że tych możliwości jest bardzo dużo i można bez problemu wybrać taką, która będzie odpowiednia do konkretnych potrzeb. Na ich stronie internetowej wszystko jest bardzo dokładnie i przejrzyście opisane TUTAJ strona. Swoją drogą, nigdzie indziej nie widziałam tak dokładnych informacji, głównie o cenach, podanych po prostu od razu na stronie www.

Urodziny standardowo trwają dwie godziny, które można ciekawie zagospodarować. Są zarówno gotowe pakiety, jak i możliwość zrobienia urodzin „na miarę”.

Urodziny FULL WYPAS

To gotowy pakiet, w ramach którego można dopasować tylko niektóre elementy. Składa się na niego między innymi:  

 • udekorowana wybranym motywem przewodnim sala,
 • zaproszenia dla gości z wybranym motywem przewodnim,
 • dwie godziny zabawy pod opieką animatora przez całe przyjęcie,
 • nielimitowany poczęstunek (do wyboru opcja standardowa i FIT),
 • tort (klasyczny w cenie lub artystyczny za dopłatą),
 • pizza,
 • dwie atrakcje (do wyboru warsztaty z oferty, gra laserowa lub zwiedzanie wystawy Experymentarium),
 • istnieje możliwość przedłużenia czasu urodzin.

Urodziny NA MIARĘ

Tutaj można dopasować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół do własnych wymagań:

 • można zdecydować czy rezerwuje się tylko stolik w strefie ogólnodostępnej (bezpłatnie bez poczęstunku, odpłatnie z własnym poczęstunkiem ale zastawę zapewnia obiekt, taki koszt to przykładowo 50 zł do 12 osób). Jest to dobra opcja dla nieco starszej grupy, która nie będzie mieć warsztatów a tylko lasery lub zwiedzanie Experymentarium,
 • albo czy rezerwuje się oddzielną, prywatną salę urodzinową (490 zł za dwie godziny, zastawę zapewnia obiekt),
 • można wybrać dekorację sali ustalonym motywem (50 zł),
 • jest też możliwe wybranie atrakcji urodzinowych (lasery od 23 zł/osoba, zwiedzanie Experymentarium od 25 zł/osoba, warsztaty od 33 zł/osoba i minimum 12 osób),
 • zamówienie animatora dla grupy (50 zł/godzina),
 • oraz wybranie poczęstunku (można przynieść własny poczęstunek i tort lub skorzystać z oferty Experymentarium).

Jaka jest cena urodzin w Experymentarium?

Bardzo trudno jest określić uniwersalny koszt urodzin, ponieważ wpływa nie niego wiele czynników, jak miejsce (stolik czy sala), wybrany poczęstunek czy atrakcje. Koszt może wynieść zarówno około 800 zł, jak i przekroczyć 1500 zł przy podobnej ilości gości (koszt liczony na 10 osób) w zależności od tego, co na przyjęciu ma się znaleźć.

Wiadomo, że choćby własny poczęstunek będzie tańszy, szczególnie z opcją stolika w strefie ogólnej. Z drugiej strony, jeśli zależy komuś na tym, żeby niczym się nie przejmować tylko przyjść, również jest taka możliwość (za którą należy odpowiednio więcej zapłacić). I to jest w Experymentarium fantastyczne, że oni pozwalają dopasować wiele kwestii do oczekiwań i budżetu, jakim dysponujemy.

Dokładny koszt w przypadku na przykład urodzin NA MIARĘ łatwo można sobie policzyć z dostępnego kwestionariusza TUTAJ. A kwestionariusz urodzin FULL WYPAS znajdziecie TUTAJ. W razie pytań ekipa Experymentarium na pewno chętnie odpowie na każde z nich.

Jakie są atrakcje urodzinowe do wyboru?

Gra na Arenie Laser Games

To ten wyróżnik, o którym pisaliśmy na początku. Coś, co dla grupy ośmiolatków będzie WOW, co zapamiętają na długo. Naszym zdaniem to największy hit tego miejsca, właściwie wszyscy czekali na tę atrakcję. W specjalnie przygotowanym labiryncie, dość ciemnym i ciekawie oświetlonym, dzieci toczyły laserową bitwę ubrane w świecące kamizelki i wyposażone w laserową broń. Warunkiem tutaj jest 120 cm wzrostu, a na jedną grę wchodzi maksymalnie 16 osób.

Zwiedzanie Experymentarium

Przewodnik oprowadza grupę po interaktywnej wystawie, gdzie można doświadczać, bawić się i zadawać mnóstwoooooo pytań. Opcja raczej spokojna, bardziej edukacyjna.

Warsztaty dla grupy (do wyboru)

 • Laboratorium gluciaków
 • Manufaktura mydła
 • Manufaktura świec
 • Zielone laboratorium
 • Laboratorium magnetyczne
 • Laboratorium inżynierskie 
 • Laboratorium chemiczne
 • Laboratorium kreatywne

Co robią rodzice podczas, gdy dzieci się bawią na przyjęciu urodzinowym?

Rodzice odpoczywają. Z założenia rodzice gości urodzinowych nie wchodzą do dzieci podczas przyjęcia. Jest możliwość zarezerwowania stolika w ogólnodostępnej strefie (bezpłatnie z opcją przekąsek z Experymentarium lub odpłatnie (50 zł stolik) z opcją przyniesienia swoich przekąsek, wtedy obiekt zapewnia kubki, talerzyki i sztućce). Jednak bliskość Manufaktury powoduje, że rodzice często znikają na te dwie godziny i wracają dopiero, jak trzeba odebrać dzieci. Tak było też i u nas.

Co my wybraliśmy na przyjęcie urodzinowe dziecka w Experymentarium?

My zdecydowaliśmy się na urodziny NA MIARĘ, ponieważ nie wszystkie opcje z pakietu FULL WYPAS były dla nas odpowiednie.

 1. przede wszystkim tort – musiał być domowy, robiony przez tatę. Żaden inny nie wchodził w grę.
 2. przynieśliśmy własny poczęstunek – jeśli wybieracie poczęstunek z oferty Experymentarium, jest on nielimitowany w pakiecie FULL WYPAS i wszystko co zostanie na stole (a jest ciągle uzupełniany, naczynia zawsze są pełne) dostajecie na wynos do domu.
 3. zrezygnowaliśmy z pizzy, ponieważ woleliśmy ten czas przeznaczyć na wspólną zabawę (Experymentarium przewiduje podczas przyjęcia około pół godziny na wspólne jedzenie pizzy, ale można to zamienić na zabawę z animatorem w pakiecie NA MIARĘ). W naszym odczuciu jedzenia na dwie godziny przyjęcia (tort + przekąski) i tak było dość, a zależało nam bardziej na wspólnej zabawie dzieci.

Jak wygląda przebieg przyjęcia urodzinowego w Experymentarium? + nasze rady

 • Napiszcie na zaproszeniu godzinę rozpoczęcia o 15 minut wcześniej niż planujecie. Te 15 minut dadzą Wam komfort, że jeśli ktoś się spóźni (dojazd do Manufaktury to jednak spore korki w godzinach szczytu) to i tak macie zapas do rozpoczęcia przyjęcia. Możecie też ten czas wykorzystać na wręczenie prezentów i życzenia. My tak zrobiliśmy i dobrze się to sprawdziło.
 • Urodzinowi goście zbierają się w ogólnodostępnej sali (tam gdzie stolik maja też rodzice), z tego miejsca zabiera ich animator na dalszą zabawę.
 • W sali urodzinowej najlepiej przyjęcie rozpocząć od tortu i śpiewania „Sto lat”, potem dzieci mają już głowy zaprzątnięte zabawą.
 • Na początku przyjęcia animatorka zapoznała się z dziećmi, każdy powiedział coś o sobie i dzięki temu nawet jeśli nie wszyscy goście się znają to pierwsze lody zostały przełamane.
 • Po około pół godzinie odbywa się pierwszy warsztat. My wybraliśmy gluciaki, a każde dziecko wyszło do domu z własnoręcznie wykonanym slime.
 • Potem był czas na pół godziny zabawy pod opieką animatora, takiej bardziej swobodnej, ruchowej, ale wspólnej. 
 • I na koniec nastąpił gwóźdź programu, czyli pójście na lasery.

Trzeba wcześniej ustalić przebieg przyjęcia, ponieważ choćby Arenę Laser Game należy zarezerwować na konkretną godzinę, a przy większej grupie (u nas było to 16 osób) do Laboratorium Gluciaków potrzebna była druga osoba z obsługi do pomocy dzieciom.

Na początku pisaliśmy, że obiektywnie przedstawimy plusy i minusy. Zatem podsumowując:

+ centrum miasta, więc łatwy dojazd różnymi środkami komunikacji;

+ rodzice mają wolne, nie wchodzą do sali gdzie są dzieci (poza opiekunem solenizanta, jeśli chce);

+ lokalizacja w Manufakturze daje wiele możliwości załatwienia rodzicom spraw „w międzyczasie”;

+ rewelacyjna organizacja przyjęcia i atrakcji;

+ możliwość dopasowania przebiegu urodzin do swoich potrzeb;

+ spory rozrzut cenowy w zależności od wybranych opcji pozawala wybrać coś w dostępnym budżecie;

+ fantastyczna animatorka, która prowadziła nasze przyjęcie (dziękujemy 🙂 )

+ bezproblemowy i szybki kontakt z obiektem;

możliwe korki na ulicach (wydłużony czas dojazdu w godzinach szczytu);

nie będą to urodziny bardzo „budżetowe”, trzeba mieć na uwadze koszty. Mimo dość dużych możliwości dopasowania ceny do budżetu znajdziecie w Łodzi miejsca gdzie urodziny dziecka da się zrobić taniej. Pozostaje pytanie o oczekiwania i jakość przyjęcia. Tutaj było to bez zarzutu.

I to w sumie tyle z minusów. Serio, nie będziemy się czepiać skoro wszystko było jak najbardziej w porządku. Jeśli taki typ miejsca jest czymś, czego szukacie na urodzinowe przyjęcie, to polecamy. Przyjęcie naszego syna było bardzo udane.

Materiał został zrealizowany we współpracy z Experymentarium, pozostaje jednak naszą szczerą opinią. Miejsce bardzo polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.