Dobronianka. Mini zoo, alpaki, rowerki wodne i wiele więcej

Dobronianka to miejsce, w którym miło spędzicie cały dzień. Wyobraźcie sobie taką sytuację:

  • szukacie miejsca „w plenerze” ale blisko Łodzi,
  • chcecie obcować ze zwierzętami.
  • dzieci ciągną na plac zabaw,
  • albo na rowerki wodne,
  • a do tego nie chce się Wam gotować obiadu.

Czytając ten test, znajdziecie miejsce, które odpowie na te oczekiwania.

Dobronianka, jak nazwa sugeruje, znajduje się w Dobroniu obok Pabianic. Dojazd z Łodzi jest bardzo dobry, to tylko około 2 kilometry od zjazdu z S14. Google doskonale sobie radzi z doprowadzeniem na miejsce. Przed wejściem jest duży utwardzony parking, gdzie Wasze auto również odpocznie.

O tym miejscu pisaliśmy już wcześniej TUTAJ jako jednej z atrakcji okolic Pabianic. A TUTAJ pokazaliśmy, jak pięknie była oświetlona na Boże Narodzenie. Już wtedy wiedzieliśmy, że jest tam ogromny potencjał. Przez kilka ostatnich miesięcy obiekt był zamknięty. Panoszył się tam ciężki sprzęt budowlany: buldożery, koparki, spychacze robiły totalną demolkę. Zmieniło się praktycznie wszystko. Jeśli byliście w „starej” Dobroniance, to możecie być mocno zdziwieni.

Parking już nie jest błotnistą kałużą, a świetnie utwardzonym placem. Wejście znajduje się od razu przy parkingu, nie trzeba biegać po ulicy w błocie w deszczowe dni. Zwierzęta zostały przeniesione w zupełnie inne miejsce, gdzie mają więcej spokoju. Bo samego miejsca jest 5 razy więcej! Mały stawik zmienił się w całkiem miłe jeziorko, po którym można popływać rowerkami wodnymi albo poleżeć na brzegu na plaży. Jest mostek, jest pomost, jest plac zabaw. Jest też strefa gastro, dzięki której nie padniecie z głodu.

A zwierzęta? Bo w końcu nazywaliśmy Dobroniankę parkiem zwierząt. Mają się dobrze w nowych dużych zagrodach. Jest ich o wiele więcej niż przed zmianami. Samych alpak podobno będzie ponad 40! I będzie można chodzić z nimi na spacery! Przed wejściem do strefy minizoo stoi budka z możliwością zakupu karmy. Takie karmienie to frajda dla dzieciaków, mówię Wam 😉 . 

Ale to nie wszystko! W Dobroniance będzie można zrobić rodzinną imprezę, komunię, chrzciny, czy nawet wesele. Urodziny dziecka też pewnie nie będą problemem. A w weekendy będą dodatkowe wydarzenia jak koncerty, stand-upy czy inne wydarzenia plenerowe.

Dobronianka to miejsce twojego relaksu i odpoczynku. Miejsce, gdzie złapiesz oddech od wielkomiejskiego zgiełku, poobcujesz z naturą, którą masz na wyciągnięcie ręki dzięki nowoczesnemu zoo.” Tak o sobie piszą, a my się z tym całkowicie zgadzamy!

Cennik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.