Nie wiecie już jak organizować czas dzieciom w domu? Mamy propozycje wydarzeń on-line dla najmłodszych

Ponieważ życie w dużej mierze przeniosło się obecnie do internetu, pokazujemy Wam dziś różnorodne opcje na zajęcia on-line, najczęściej w postaci wydarzeń na Facebooku. Część jest bezpłatna, część za niewielkim abonamentem, który pozwoli firmom przetrwać ten trudny czas.

Korzystajcie i przekazujcie dalej. Będziemy wpis aktualizować. Staramy się pokazać tu wydarzenia cykliczne, które odbywają się przez dłuższy czas.

Zapraszamy też do dołączenia do naszej grupy na Facebooku, gdzie o aktywnościach dla dzieci jest więcej i na bieżąco 🙂 

 
Nuda jest nudna – Dziecięce aktywności od Kopanina.pl
Grupa Prywatna · 619 członków
Dołącz do grupy
Zbieramy tutaj informacje o dziecięcych aktywnościach głównie z Łodzi i okolic. Chcemy pokazać, że NUDA JEST NUDNA, a każdy lubi spędzać ciekawie czas…
 

EC1 Łódź – Miasto Kultury

Filmiki, transmisje na żywo, wirtualne spacery i oprowadzania, zagadki oraz quizy… Coś dla fanów kina, nauki, techniki, komiksów i gwiazd, dlatego zapewniamy, że będzie z czego wybierać. Materiały będą publikowane od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00.

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


Socatots – sportowe zajęcia dla dzieci

Zazwyczaj trenujemy z nimi na żywo. Od zeszłego tygodnia prowadzą treningi on-line. To niepowtarzalna okazja, żeby poznać tych fantastycznych ludzi i potem zostać z nimi już w realu.

Trening – środa godz. 18 (obserwujcie stronę, bo na pewno będą kolejne) -> KLIK

O tym, jaki jest Michał Szymańczyk i dlaczego tak bardzo lubimy z nim trenować, możecie przeczytać tu -> KLIK


Ćwicz z Fit For Fun

Treningi on-line codziennie o godz. 15 do końca marca. Abonament płatny 50 zł, zajęcia odbywają się na zamkniętej grupie na Facebooku. W ofercie: plan treningowy, konsultacje żywieniowe, trening z dziećmi, trening dla dzieci, joga, pilates, salsa, zumba.

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


ZOOstańwdomu ZOObaczonline

Akcja ZOO z Warszawy, gdzie codziennie o 14 pokazywane są filmy z życia zwierząt. Opiekunowie, którzy niezmiennie troskliwie zajmują się zwierzętami, będą opowiadać, co u nich słychać.

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


Wyślij dzieci w Kosmos 2!

Nazwa wydarzenia dość interesująca 😉 Jest to wirtualny lot w Kosmos w imieniu Astrohunters.pl i Centrum Edukacji Kosmicznej AstroLab. Koszt wydarzenia to 10 zł, wystarczy kupić jeden bilet. Transmisja i dyskusja odbywa się na zamkniętej grupie na Facebooku. Wydarzenie odbędzie się 27 marca o godz. 19. 

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


Warsztaty online dla dzieci o Łodzi

Kilka tematycznych warsztatów o naszym mieście- Łodzi. M.in Bajkowa Łódź, z małej łódeczki Łódź czy Łódź szlakiem legend. Koszt warsztatów to 15 zł, po powrocie do normalności każdy z uczestników otrzyma rabat 20% na warsztaty stacjonarne. Warsztaty są dla dzieci w wieku 5-6 lat i 7-10 lat. Warsztaty są w formie zestawu materiałów audio i do wydruku. Kontakt z prowadzącym telefonicznie lub mailowo.

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


Arlekin w Domu – Szeptanki

Codzienne aksamitne “Szeptanki” do snu, które rano o godz. 9.00 są filmowo zapowiadane, a wieczorem o godz. 20.00 emitowane. Wojciech Stagenalski czyta bajki techniką zwaną ASMR (autonomous sensory meridian response), która według części naukowców może wspierać techniki relaksakcji, odprężać, wpływać pozytywnie na wyciszenie, skupienie i sen.  Może też wyłączać części mózgu odpowiedzialne za stres i niepokój. A chyba właśnie tego nam teraz potrzeba. Zatem słuchamy, przytulamy dzieciaki i zapominamy o całym świecie!

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


MajkaTV – darmowe zajęcia online dla Twojego dziecka!

Od poniedziałku do piątku codzienna dawka wartościowych zajęć muzyczno-taneczno-ruchowych. Darmowe zajęcia Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej zaczynają się od 10.30. Zapisy poprzez e-mail.

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


Zajęcia plastyczne on-line

Flob a dob – klub edukacyjny dla dzieci organizuje podczas transmisji live zajęcia plastyczne. Grzegorz – Pan od Plastyki 🙂 – każdego dnia o godz. 13.00 pokazuje inspirujące pomysły na prace plastyczne, które możecie wykonać z materiałów dostępnych w domu!

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


W domu raźniej z GOkidz!

Zagadki, rebusy, eksperymenty w formie transmisji live. We wtorki i czwartki o 14:15 pomagają pokonać nudę w epicki sposób. Specjalnie dla Was przygotowali serię odcinków live, na czas przebywania w domu, bo prawdziwe parki rozrywki tworzą rozrywkę nie tylko od święta, ale również wtedy gdy najbardziej jej potrzeba.

(otwiera się na nowej zakładce)”>KLIK ->


Zapraszamy też na strony na Facebooku, które regularnie publikują propozycje zajęć dla dzieci:

Podobało się? Podajcie dalej, bądźmy razem w tym trudnym czasie. I proszę, NIE GROMADŹCIE SIĘ!!! Razem damy radę!

38 komentarzy Dodaj swój
  1. Nasz syn jest jeszcze za mały na samodzielnie korzystanie z komputera, ale chociażby treningi piłkarskie ma obecnie na FB 🙂 I z tego korzystamy

 1. Są takie dni, kiedy wydaje mi się, że mamy mniej czasu, niż przed zamknięciem w domu. W sieci tyle się dzieje, że na nudę naprawdę nie można narzekać.

 2. Jestem pewna, że takie zestawienie przyda się wielu rodzicom. My również będziemy posiłkować się tą listą.

 3. Jestem pod wrażeniem ile ciekawych wydarzeń, zadań i zabaw organizowanych jest właśnie w sieci w tym czasie. Kiedy nasze pomysły się kończą warto skorzystać właśnie z takich podpowiedzi 🙂

 4. Coraz wiecej firm i miejsc kulturalnych robi uklon do mlodego widza. Wiecej z nich w obecnej sytuacji proponuje swoje usługi za darmo. Wiele stron w internecie przez jakiś czas proponuje zajęcia dla dzieci za free. Świetna sciaga.

 5. Ja myślałam,że moje dzieciaki będą się nudzić, że będziemy korzystać z takich zajęć online, zwiedzać online różne miejsca, oglądać filmy edukacyjne, natomiast okazało się,że oni świetnie sobie radzą z siedzeniem w domu i po prostu ciągle się bawią.

 6. Genialny jest ten fakt, że tyle firm proponuje swoje usługi w takich czasach nawet za darmo. Wiele stron szkolnych u mnie jest teraz za darmo przez 60 dni. Epidemia ma własnie jakieś swoje plusy jak własnie takie kursy online jak podałaś.
  Pozdrawiam!

 7. Ja korzystam z wielu webinarów, kursów i szkoleń on-line. Ale oglądamy także spektakle, zwiedzamy muzea, slochamy audiobooków. Dzięki za linki do zoo oraz zajęć plastycznych. Na pewno skorzystamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.