JuraPark Solec Kujawski – atrakcje, ceny, zdjęcia. Jak zaplanować wizytę?

W Solcu Kujawskim znajdziecie interesujące miejsce na wycieczkę jednodniową z dziećmi. Będą dinozaury, będzie kino, plac zabaw i mały park rozrywki. Przyjemnie spędzicie dobrych kilka godzin, a jeśli Waszych dzieci nie można wyciągnąć z placów zabaw, to nawet cały dzień. Element edukacyjny zapewni Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha. JuraPark w Solcu Kujawskim zapewni całej rodzinie przyjemną rozrywkę i przygodę w miłych okolicznościach przyrody.

JuraPark Solec Kujawski to najmniejszy z trzech JuraParków tej firmy. Ale to nie znaczy, że jest mniej wart uwagi! W tym materiale pokażemy Wam, czego możecie się spodziewać podczas wizyty, ile kosztują bilety, gdzie zaparkować samochód i jak to wszystko dobrze zaplanować. O Bałtowie przeczytacie TUTAJ, natomiast o Krasiejowie TUTAJ.

JuraPark Solec Kujawski – ścieżka z modelami dinozaurów

To właśnie dinościeżka jest naszym zdaniem sercem tego miejsca. Modele prehistorycznych zwierząt wykonano bardzo szczegółowo i konsultowano ich wygląd ze specjalistami. Przy każdym są tablice informacyjne, gdzie wiedza jest podana w przystępny sposób. Poznacie mezozoik i jego okresy z całą historią wymarłych wielkich gadów. Ścieżka nie jest bardzo długa, jej spokojne przejście powinno zająć około godziny, trochę więcej jeśli będziecie dokładnie zapoznawać się z tablicami.

Co bardzo istotne, jest praktycznie cała zacieniona, ponieważ JuraPark jest położony na terenach leśnych. To daje oddech w upalne dni (sprawdziliśmy na sobie). Można też wypożyczyć dinowózek, z czego tym razem skorzystaliśmy i polecamy szczególnie przy mniejszych dzieciach, to dla nich dodatkowa atrakcja. Koszt- 5 zł za godzinę.

Podczas spaceru po dinościeżce zwróćcie uwagę na tablice dotyczące roślin. To Jurajski Ogród Botaniczny, gdzie znajduje się starodrzew sosnowy i wiele innych gatunków drzew i krzewów.

JuraPark Solec Kujawski – Muzeum Ziemi

To tutaj jest jedna z największych kolekcji skamieniałości w Polsce, rozmieszczona w podświetlonych gablotach. Nie czarujmy się jednak, dzieci najbardziej zainteresuje coś innego. Ogromny szkielet dinozaura oraz równie wielki model mamuta.

Ze wszystkich 3 muzeów w dinoparkach tej firmy to właśnie to w Solcu Kujawskim podobało się nam najbardziej. Naszemu synowi też. Częścią muzeum jest również jurajski ogród zimowy, w którym, a jakże, są reliktowe okazy roślin. Zarezerwujcie sobie około pół godziny tutaj.

JuraPark Solec Kujawski – Kino Emocji 5D

W tym samym budynku co muzeum, mieści się kino. Okulary 3D i ruszające się fotele przeniosą Was w świat dinozaurów i pozwolą poczuć emocje ucieczki terenówką przez prehistoryczny świat. Prawie jak Jurassic Park 😉 . Na seans trzeba się zapisać na konkretną godzinę ze względu na ograniczoną do około 50 osób pojemność sali. Ale nic nie dopłacacie, to jest w cenie biletu. Polecamy tak zaplanować kino, żeby było chwilą odpoczynku w trakcie dnia. Seans trwa kilkanaście minut.

JuraPark Solec Kujawski – Polska w Miniaturze

Mały park miniatur z ciekawymi architektonicznie i znanymi polskimi budowlami. Cały czas się rozbudowuje, obiektów przybywa. Warto poczytać tablice z najważniejszymi informacjami, a dzieci mogą przejść tunelem nad bramą wejściową.

Spokojnie zejdzie Wam tu godzinka, szczególnie jeśli interesuje Was historia. A przy okazji możecie sobie znaleźć kilka miejsc na kolejne wycieczki. My wybierzemy się na trasę dla dzieci w Zamku w Malborku.

JuraPark Solec Kujawski – Park Rozrywki

Mały lunapark jest dostosowany raczej dla dzieci. Nie znajdziecie tu ekstremalnych kolejek, ale kilkulatki będą bawić się doskonale. Naszego syna nie można było odciągnąć od elektrycznych samochodzików. Są huśtawki w dwóch rozmiarach, mała karuzela, statek piracki i kolejka-dżdżownica.

Są też pływające elektryczne kaczki i łabędzie. Można tu spędzić naprawdę sporo czasu na dobrej zabawie. Każde urządzenie ma określony regulamin dotyczący wieku i wzrostu od jakiego można z niego skorzystać.

W tym miejscu jest też Park Owadów z ogromnymi modelami. Sprawdźcie, czy rozpoznacie je wszystkie!

JuraPark Solec Kujawski – Plac Zabaw

Które dziecko nie lubi placów zabaw? Nie znam takiego. A tutaj oprócz huśtawek i ogromnej piaskownicy ze szkieletem dinozaura do odkopania jest też gigantyczna zjeżdżalnia i linowa instalacja „pająk”. Co jeszcze? Sami sprawdźcie! Rodzice mogą usiąść w cieniu i wypić spokojną kawę. Każdy opiekun doceni taki moment oddechu! Ilość spędzonego czasu – według potrzeb 🙂

JuraPark Solec Kujawski – Park Zabaw

Dmuchańce, eurobungee czy figloraj zapewnią dalszą rozrywkę najmłodszym. Można tu też pograć na automatach w gry zręcznościowe (dodatkowo płatne).

JuraPark Solec Kujawski – jedzenie

Na terenie JuraParku funkcjonuje kilka punktów gastronomicznych. Jest jedzenie w standardzie turystycznym na zasadzie nakładasz i płacisz według wagi. Kiełbaski, grill, hamburgery i tego typu dania, również obiadowe. Smaczne, choć do wykwintnych dań restauracyjnych trochę brakuje. Są też lody, gofry i kawa.

Obok jest polecana i podobno pyszna Restauracja Jaskiniowa. Niestety, podczas naszej wizyty w lipcowy poniedziałek była zamknięta, czego bardzo żałujemy, bo po lekturze menu było tyle rzeczy, na które mieliśmy ochotę, że będziemy musieli kiedyś tam wrócić i spróbować jedzenia. Jeśli jest tak dobre jak w Bałtowskim Zapiecku, to aż nam ślinka cieknie.

Na teren parku można też wnieść swoje jedzenie i picie, są ławeczki i stoliki gdzie można zjeść własny posiłek.

JuraPark Solec Kujawski – godziny otwarcia

Godziny otwarcia są zależne od daty. W lipcu 10-18, w sierpniu 10-19. Najlepiej sprawdzić je na stronie JuraParku Solec Kujawski, tam są rozpisane na cały rok na każdy konkretny dzień.

JuraPark Solec Kujawski – jak dojechać

Park znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Toruniem a Bydgoszczą. Jest tam całkiem sprawny dojazd od autostrady A1. Polecamy dojazd samochodem, jest to opcja najwygodniejsza. Nawigacja prowadzi na miejsce bez problemu.

JuraPark Solec Kujawski – parking

Parking jest bezpłatny blisko wejścia do parku. Pierwszy znajduje się przy jednokierunkowej drodze dojazdowej wzdłuż drogi, drugi zaraz za wejściem po lewej stronie, przy boisku sportowym.

JuraPark Solec Kujawski – cennik

Wszystkie atrakcje (z wyjątkiem automatów i dinowózków) są w cenie biletu. Na terenie parku można spędzić dowolną ilość czasu danego dnia, od otwarcia do zamknięcia i korzystać ze wszystkiego dowolną ilość razy.

  • Bilet normalny – 69 zł
  • Bilet ulgowy – 59 zł
  • Bilet do lat 3 – 2 zł

Za okazaniem Karty Dużej Rodziny rabat 10%.

Spójrzcie na mapkę, zobaczycie jak przemyślanie jest to ułożone. Wszędzie blisko, kompaktowo, ale nie ciasno.

JuraPark Solec Kujawski – informacje praktyczne

  • można kupić bilet online i nie stać w kolejce do kasy
  • teren jest w lesie, warto mieć coś na komary i kleszcze
  • ubierzcie się wygodnie i załóżcie sportowe buty
  • bez problemu można poruszać się z wózkiem
  • nie można wejść z psem
  • na początku podejdźcie do kina i zapiszcie się na seans na wybraną godzinę
  • przy zakupie biletu otrzymujecie mapkę parku
  • na terenie jest sklep z pamiątkami
  • weźcie dobry humor i bawcie się dobrze

JuraPark Solec Kujawski – nasza opinia

Czy podobało nam się w JuraParku w Solcu Kujawskim? Tak! Naszym zdaniem to dobre miejsce na wycieczkę szczególnie z mniejszymi dziećmi, tak do 10 lat. Obiekt jest kompaktowy, więc zdążycie wszystko zobaczyć w jeden dzień i ze wszystkiego skorzystać. Nie będzie żalu, że na coś zabrakło czasu tak jak to może być w Krasiejowie i tym bardziej w Bałtowie, gdzie 2 dni to mało. Czy jechalibyśmy specjalnie z drugiego końca Polski? Nie. Ale już jako przystanek w drodze na przykład na wakacje poważnie rozważylibyśmy wizytę i zabawę na kilka godzin. A jeśli mieszkacie w tamtych okolicach, to tym bardziej nie pomijajcie tego miejsca w swoich wycieczkowych planach.

Materiał powstał we współpracy z JuraPark Solec Kujawski, cieszymy się że mogliśmy bliżej poznać to miejsce i z czystym sumieniem Wam je polecić.

3 komentarzy Dodaj swój
  1. Byliśmy rodzinnie we wszystkich parkach z tej sieci. Chłopcy od najmłodszych lat kochają dinozaury i ta fascynacja nie przechodzi 🙂 Jeden z lepszych parków w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.