Andrzejki dla dzieci: pomysły na domowe wróżby. Bonus – przegląd imprez w Łodzi

Pamiętam wieczory andrzejkowe ze swojego dzieciństwa. Najpierw rodzinnie, potem z koleżankami ze szkoły. Były wróżby, był fajnie spędzony czas. Teraz mamy trochę więcej możliwości dla dzieci, wiele miejsc organizuje atrakcje, w których nasze pociechy mogą wziąć udział i świetnie się bawić. Dlatego też pokażemy Wam dwie opcje na zorganizowanie tego wieczoru: 

 1. Pomysły na spędzenie czasu i domowe wróżby
 2. Propozycje wieczoru poza domem w Łodzi

Pomysły na Andrzejkowe zabawy w domu

Twoje dziecko może zaprosić koleżanki i kolegów do domu, aby wspólnie się bawić. Im więcej dzieci, tym weselej. Możecie też spędzić wieczór rodzinnie, bardziej kameralnie i pobawić się z dzieckiem w andrzejkowe wróżenie. Wystarczy wcześniej przygotować kilka podstawowych rekwizytów, uśmiech i dobry nastrój. O pomysły zadbałam ja! 🙂 Poczytajcie.

1. Zabawa w kubeczki

Przygotujcie kilka kubeczków i karteczek, na których napiszecie wróżbę. Włóżcie po jednej karteczce pod każdy kubek (oczywiście odwrócony do góry dnem). Dziecko losując kubeczek wróży sobie, co przyniesie mu los. Dużo emocji daje sam moment losowania i potem odczytanie karteczki. Wróżb może być dowolna ilość, to co napiszecie też zależy tylko od Waszej inwencji twórczej. To zabawa, którą można przeprowadzić nawet w domu z jednym dzieckiem. Kilka pomysłów ode mnie poniżej:

 • pojadę w podróż
 • poznam nowego przyjaciela
 • dostanę wymarzoną zabawkę

2. Lanie wosku

To zabawa dla nieco starszych dzieci. Również nie potrzebna jest do niej duża grupa, może się odbyć w domu z rodzicami. Potrzebujecie wosku np. z roztopionych starych świec, klucza z dużą dziurką i miski z zimną wodą. W jednej ręce trzymamy garnuszek z ciepłym roztopionym woskiem, w drugiej klucz. Przelewamy wosk przez dziurkę od klucza do miski z wodą tak długo, aż poczujemy że już wystarczy. Po całkowitym ostygnięciu bierzemy figurę w rękę i w świetle świecy oglądamy rzucany przez nią cień i z niego odczytujemy, co nas czeka w przyszłości.

3. Ustawianie butów

To zabawa dla większej grupy dzieci. Dobrze, by była ich co najmniej trójka. Polega na tym, że każde z dzieci ustawia w rzędzie swój but (jeden za drugim) od najdalszego miejsca pokoju w stosunku do drzwi. Następnie ostatni but dziecko stawia na początku i tak kolejno aż dotrzemy do drzwi. Pierwszy but który je przekroczy należy do osoby, która pierwsza wyjdzie za mąż.

4. Wróżba z obierka

Bardzo łatwa zabawa również nawet dla jednego dziecka. Wystarczy mieć jabłko. Obieramy je starając się, aby obierka była jak najdłuższa. Następnie rzucamy ją przez lewe ramię i z kształtu, w który się ułożyła odczytujemy jaka to litera. Jest to pierwsza litera imienia naszej przyszłej drugiej połowy.

5. Kim będę?

Zabawa od jednego dziecka do dużej grupy. Potrzebujemy kartkę papieru, najlepiej sztywnego, oraz szpilkę i długopis. Na jednej stronie piszemy zawody, mogą być śmieszne, czy wymyślone jak np. zbieracz liści z drzew czy głaskacz piesków. Następnie po czystej stronie dziecko wbija szpilkę i odczytujemy z miejsca przekłucia przyszły zawód.

6. Jak będzie miał na imię przyszły Ukochany?

Zabawa wygląda identycznie jak “Kim będę?”, zmienia się jedynie to, co napisane. Tu piszemy różne imiona chłopców bądź dziewczynek, w zależności dla kogo będzie wróżba. Przebite imię to imię przyszłego Ukochanego.

Pokazałam Wam sześć propozycji zabaw, bardzo prostych i tanich do wykonania. Pamiętam je jeszcze z mojej młodości, świetnie się przy nich bawiłam. Jeśli znacie jakieś ciekawe wróżby, podzielcie się nimi w komentarzach, wtedy więcej osób z nich skorzysta 🙂

To teraz czas na propozycje wyjścia dzieci z domu. Sporo z nich jest z nocowaniem, czyli rodzice też mogą mieć wychodne 🙂

 • Rodzaj atrakcji: Bal Andrzejkowy
 • Data: 30.11.2019, godz. 16:00-18:00
 • Miejsce: Sala zabaw dla dzieci Szymonek Ancymonek w Łodzi
 • Płatne: 30 zł / dziecko
 • Rodzaj atrakcji: Wieczór Andrzejkowy w Twisterze
 • Data: 29.11.2019, godz. 17:00-19:30
 • Miejsce: Twister – Centrum Tańca i Zabawy w Łodzi
 • Płatne: 30 zł / dziecko
 • Rodzaj atrakcji: Andrzejkowe Nocowanki
 • Data: od 29.11.2019, godz. 18:30 do 30.11.2019, godz. 09:00
 • Miejsce: Anais Klub Dzieci i Młodzieży w Łodzi
 • Płatne: 60 zł (tylko impreza) / 100 (z nocowaniem) / dziecko
 • Rodzaj atrakcji: Kluczowe Andrzejki z nocowaniem
 • Data: od 30.11.2019, godz. 18:30 do 1.12.2019, godz. 10:00
 • Miejsce: Akademia Power Kids w Łodzi
 • Płatne: 75 zł / dziecko

Jeśli chcecie być na bieżąco z atrakcjami dla dzieci w Łodzi, zapraszam do dołączenia do naszej grupy, gdzie dzielimy się właśnie takimi informacjami.

 
Nuda jest nudna – Dziecięce aktywności od Kopanina.pl
Grupa Prywatna · 587 członków
Dołącz do grupy
Zbieramy tutaj informacje o dziecięcych aktywnościach głównie z Łodzi i okolic. Chcemy pokazać, że NUDA JEST NUDNA, a każdy lubi spędzać ciekawie czas…
 

24 komentarzy Dodaj swój
 1. Super, uwielbiam andrzejki i te wszystkie zabawy z tym związane ! W tym roku zupełnie gdzieś to pominęłam ale może faktycznie czas zaszaleć z dziewczynkami i zrobić im niespodziankę andrzejkową 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.