15 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka do 50 zł

Przed nami święto Dzieci. Wszędzie pojawiają się listy prezentów i pomysły na wspólnie spędzony czas. A czy wiecie cokolwiek o historii tego dnia? Jeśli nie, przeczytajcie te kilka zdań.

Międzynarodowy Dzień Dziecka wcale nie jest obchodzony na całym świecie 1 czerwca. To byłe kraje socjalistyczne podchwyciły zainicjowany w 1949 roku pomysł Światowej Federacji Kobiet Demokratycznych. Miał on na początku charakter polityczny, dopiero z czasem stał się świętem rodzinnym.

Co kraj, to obyczaj

W różnych krajach świata obchodzony jest on w inny sposób, ma inne tradycje oraz datę. ONZ również zachęca do obchodzenia Powszechnego Dnia Dziecka przypadającego na 20 listopada, w rocznicę uchwalenia w 1959 roku Deklaracji Praw Dziecka. Jednak każde państwo ma możliwość wybrania dowolnej daty dogodnej dla siebie. W tym wszystkim chodzi o to, żeby promować rozwój, zrozumienie i ideę braterstwa pomiędzy dziećmi całego świata. Po więcej informacji zapraszam m.in. na stronę Rzecznika Praw Dziecka.

A skoro obecnie jest to święto ciepłe, rodzinne, to prezentów i wspólnego czasu nie może zabraknąć. Podpowiadamy Wam zatem kilka pomysłów prezentowych. A o tym, jak kreatywnie spędzić czas będzie w kolejnym wpisie 🙂

Ponieważ niedawno odwiedziliśmy wystawę Ekoeksperymentarium pozostaniemy w temacie i skupimy się na zabawkach drewnianych, ekologicznych. Nasze propozycje nie przekraczają kwoty 50 zł, bo prezent rzeczowy w tym dniu traktujemy jako dodatek do wspólnych aktywności. Możesz tu znaleźć propozycje dla teoretycznie różnych grup wiekowych. My nie zawsze patrzymy na oznaczenie wieku na zabawce. Kierujemy się intuicją i znajomością preferencji naszego dziecka. Wiemy, czym może się zainteresować i chętnie bawić. Dlatego wśród naszych propozycji coś dla siebie znajdą rodzice dzieci w wieku 0-4 latka.

Pojazdy

Jak pewnie już wiecie, młody jest absolutnie zafascynowany wszelkimi autkami, zatem ta kategoria na pewno sprawiłaby mu radość.

Zobacz 1 | Zobacz 2 | Zobacz 3 | Zobacz 4 | Zobacz 5

Układanki i puzzle

To jedne z najbardziej kreatywnych i rozwijających zabawek. Uczą logicznego myślenia i ćwiczą koordynację oko-ręka.

Zobacz 1 | Zobacz 2 | Zobacz 3 | Zobacz 4 | Zobacz 5

Różności

Są tu propozycje, które wydają się nam ciekawe i absorbujące dziecko. Niektóre z nich mają też wartość edukacyjną, inne rozwijają sprawność manualną.

Zobacz 1 | Zobacz 2 | Zobacz 3 | Zobacz 4 | Zobacz 5

Które z naszych pomysłów podobają się Wam najbardziej? My często kupujemy zabawki drewniane, są bardzo trwałe i po prostu piękne.

55 komentarzy Dodaj swój
  1. Gdybyśmy kupowali prezent pewnie postawiłabym na drewniane zabawki. W tym roku zdecydowanie stawiamy na przezycia,

  2. Ciekawe propozycje 🙂 ja na dzień dziecka wezmę moje stwory pewnie do kina i na lody. I wyłączę komórkę na cały dzień. Zwłaszcza tym ostatnim byłyby zachwycone 🙂

  3. Roksano i Piotrze nie przestajecie pozytywnie zaskakiwać. Uwielbiam artykuły na zasadzie – TOP 5/10/15. Wasze propozycje są przemyślane. Aby świadomie żyć EKO, trzeba mieć EKO podejście już od najmłodszych lat. Super w tym celu mogą służyć drewniane zabawki. My też takie mieliśmy. Dzięki za propozycję 🙂

  4. Bardzo fajne propozycje. Ależ ten czas leci, dzieci tak szybko dorastają, a i pomysły na prezenty muszą “dorastać” z nimi. Ehh…

    1. To właśnie pisałam przecież. Prezent materialny jest dodatkiem do wspólnego czasu, a o tym jak ten czas kreatywnie spędzić będzie osobny post z inspiracjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.