Może placuch?

Podobno prawie każdy młody człowiek, taki bardzo młody, co to tylko zęby go zaczynają świerzbić, lubi buły. Chciałem z tym walczyć. Poległem. Na szczęście nasz Dzieć kocha też owoce, ryby, wędliny, swoje mleczko (ciągle!) i… placki, które wymyśla ojciec. No tak, czyli ja.

Wygląda to mniej więcej tak, T. budzi się o 6, stwierdza, że w sumie to czas na śniadanie, coś tam przekąsza, a ja tworzę. A że wychodzi zazwyczaj dużo, to i ja zjem z kawą. Ja z kawą, Młody z wodą. Każdy zadowolony. I najedzony.

No tak, ale placek to brzmi niezdrowo. Ziemniaczany, smażony w głębokim oleju. Mh, zjadłbym. Teściu robi perfekcyjne. Na starej patelni, która nie jedno widziała.

Jednakże, takich placków Tymon nie je. Raczej idziemy w kierunku czegoś zdrowego. Zatem jesteśmy FIT! I już mamy coś modnego, ba, teraz to się ładnie mówi lifestyle’owego. Idąc tym tropem blog stał się właśnie lajfstajlowy. Można?

Co do przepisu, bo wpis robi się przydługi. Takie są passe. Miałem serek naturalny, lekki Bieluch (polecam, choć mi nie płacą (tak, też tego nie rozumiem), bardzo przyzwoity skład). Jego data dobiegała końca, Tymek nie miał zbytnio chrapki na niego. Ja także. Kiedyś robiłem ciasteczka z twarogu, więc poszedłem tą drogą.

Serek do miski ciach. Jajko ciach. Aaa, w tym czasie odpaliłem piec na 200 stopni i termoobieg, otręby, płatki owsiane, wiórki kokosowe – są. Dorzuciłem banana, łyżkę jogurtu naturalnego (tu z kolei niezła jest Bakoma) i garść borówek. Dosłownie odrobinę mleka i oliwy. To wszystko zmiksowałem, dodałem trochę cynamonu. Masę wykładamy na blachę do pieczenia, którą wcześniej wyściełać należałoby papierem do pieczenia. Można go psiknąć oliwą.

I do pieca. Na ile? Na oko. Aż się ładnie przypiecze, ale nie spali. Z zewnątrz ma być chrupiący, wewnątrz mięciutki. Na górę polecam świeże owoce. Ale może być coś innego. Z czekoladą byłoby smaczne. No ale to nie dla Dziecia 😉

Smacznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *